Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. birželio 16 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Patarimai, kaip prisitaikyti ieškant darbo pasibaigus COVID-19

COVID-19 krizė įnešė į mūsų gyvenimus didelių pokyčių. Kitaip ėmėme dirbti, sportuoti, valgyti, keliauti, apsipirkti – net kitaip pradėjome bendrauti vieni su kitais (ar yra norinčių susitikti per Zoom?).

Tips for adapting your job search post COVID-19
Shutterstock

Darbo paieškos pasaulis taip pat pasikeitė. Izoliacijos sąlygos ima švelnėti ir mes jau laukiame, kas bus po COVID-19. Čia pateikiame šešis trumpus patarimus, kaip prisitaikyti ieškant darbo šiame besikeičiančiame darbo pasaulyje.

Būkite atviri domėdamiesi darbo galimybėmis

Nors per COVID-19 krizę daugelis įmonių visiškai nutraukė darbuotojų samdymą, kitoms (pvz., mažmeninės prekybos internetu, kurjerių ir (arba) pašto pristatymo paslaugas teikiančioms įmonėms, prekybos centrams ir vaistinėms) reikalinga papildoma pagalba dėl krizės padidėjusiai paklausai patenkinti. Jei būsite atviri domėdamiesi darbo galimybėmis, daug labiau tikėtina, kad rasite sau tinkamą darbą.

Būkite kuo aktyvesni internete

Daugelyje šalių vis dar laikomasi saugaus atstumo taisyklių, todėl šiuo metu rengiama labai mažai asmeninių pokalbių ir tinklaveikos galimybės – mažos. Gali būti, kad ir pasibaigus COVID-19, bus daugiau dirbama nuotoliniu būdu. Todėl itin svarbu, kad internete apie jus būtų galima rasti kuo daugiau profesionalios informacijos. LinkedIn ir kitų socialinės žiniasklaidos priemonių profesiniuose profiliuose atnaujinkite informaciją apie aktualiausią darbo patirtį, įgūdžius ir kvalifikacijas. Taip darbdaviai lengviau jus ras ir galės pasiūlyti darbą. Tai darydami, būtinai patikrinkite, ar jūsų asmeninėse paskyrose nustatytos tinkamos privatumo apsaugos nuostatos.

Naudokitės įvairiomis interneto svetainėmis ir sąrašais

Ieškodami darbo, neapsiribokite tomis pačiomis svetainėmis ir sąrašais, ypač jei darbo paieška neduoda rezultatų. Pasitelkdami įvairias priemones ir svetaines, galėsite pretenduoti į visas jums aktualias darbo vietas. Daugelyje darbo paieškos svetainių darbo galima ieškoti pagal buvimo vietą, darbo užmokestį, raktinius žodžius ir darbo valandas.

Mokykitės dalyvauti vaizdo pokalbiuose

Visiškai sumažėjus tiesioginiams kontaktams ir atsiradus daugiau nuotolinio darbo vietų, labai tikėtina, kad ieškodami darbo turėsite dalyvauti vaizdo pokalbyje. Išbandykite tai iš anksto su artimaisiais ar draugais, kad išvengtumėte nenumatytų nemalonumų. Pavyzdžiui, ar gerai veikia mikrofonas ir ausinės, ar visiškai įkrautas jūsų nešiojamasis kompiuteris? Ar interneto ryšys stabilus ir saugus? Ar labai nevėluoja garsas? Kad padarytumėte kuo geresnį įspūdį, nepamirškite tinkamai apsirengti, kalbėti tiesiai į kamerą ir pasirinkti ramią ir gerai apšviestą aplinką.

Sukurkite vaizdo siužetą

Įkelti į savo socialinės žiniasklaidos priemones (ypač LinkedIn) vaizdo įrašą yra geras būdas išsiskirti iš minios ir leisti darbdaviams pajusti, kas esate ir kokių turite įgūdžių. Pagalvokite, kokius klausimus jums galėtų užduoti per pokalbį, ir trumpame vaizdo įraše atsakykite į juos. Elkitės taip pat kaip per vaizdo pokalbį: tinkamai apsirenkite, kalbėkite tiesiai į kamerą ir pasirinkite ramią ir gerai apšviestą aplinką.

Lavinkite įgūdžius

Siūloma daugybė įvairių internetinių kursų, pažymėjimų ir kvalifikacijų. Saviizoliacija gali būti puikus metas įgyti vieną iš jų. Galbūt daugybėje darbo skelbimų pastebėjote, kad reikalaujama turėti tam tikrą konkretų įgūdį, ir manote, kad jums jis taip pat praverstų? Jei darbo paieškai skirsite daug laiko ir aktyviai lavinsite savo profesinius įgūdžius, procesas veikiausiai bus greitesnis, o darbdaviai matys jūsų ryžtą ir motyvaciją.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums užkariauti darbo rinką pasibaigus COVID-19!

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos

Kaip išsiskirti per internetinį darbo pokalbį

6 geriausios nemokamos internetinių kursų platformos

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.