Põhisisu juurde
EURES
Artikkel16. juuni 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Nõuanded tööotsingu kohandamiseks pärast COVID-19 kriisi

COVID-19 kriis on meie elu oluliselt muutnud. Muutunud on see, kuidas töötame, spordime, sööme, reisime, ostleme – isegi suhtlusharjumused (kas keegi soovib Zoomis kohtuda?).

Tips for adapting your job search post COVID-19
Shutterstock

Muutunud on ka tööotsing. Nüüd, kui liikumispiirangud hakkavad leevenema ja kõik ootavad kannatamatult aega pärast COVID-19 kriisi, aitavad meie kuus lühinõuannet sul kohandada tööotsingut muutuva töömaailmaga.

Ole avatud uutele töökohtadele

Kuigi paljud ettevõtted ei värba COVID-19 kriisi tõttu, vajavad teised (nt veebipõhised jaemüüjad, kulleri-/postiveoteenused, supermarketid ja apteegid) kriisi tulemusel suurenenud nõudluse rahuldamiseks lisatuge. Kui oled avatud uutele töökohtadele, on sul suurem tõenäosus leida sobiv tööpakkumine.

Suurenda oma nähtavust veebis

Paljudes riikides kehtivate sotsiaalse distantseerumise meetmete tõttu on praegu vähe vahetuid vestlusi ja suhtlusvõimalusi ning tõenäoliselt jääb kaugtöö populaarseks ka pärast COVID-19 kriisi. Seetõttu on sinu kui tööotsija hea nähtavus veebis väga oluline. Kui ajakohastad oma kutseprofiile LinkedInis ja muudes sotsiaalmeediakanalites asjakohaste töökogemuste, oskuste ja kvalifikatsioonidega, on värbajatel lihtsam sulle töökohta pakkuda. Samas kontrolli, et kõik su isiklikud kontod oleksid kaitstud sobivate privaatsusseadetega.

Kasuta eri veebilehti ja kuulutusloendeid

Ära kasuta töö otsimisel alati samu veebilehti ja kuulutusloendeid, eriti kui need ei ole tulemust andnud. Eri kanalite ja veebilehtede kasutamine aitab tagada, et kandideerid igale ametikohale, mis võib sulle sobida. Enamik tööotsingu veebikohti võimaldab otsida tööd asukoha, palga, märksõnade ja tööaja järgi.

Harjuta videovestlust

Kuna füüsiline kontakt on viidud miinimumini ja pakutakse üha rohkem kaugtöökohti, on väga tõenäoline, et sinu tööotsing hõlmab videovestlust. Videovestluse eelnev harjutamine pereliikme või sõbraga aitab vältida ootamatuid vigu. Kas mikrofon ja kuularid töötavad ja sülearvuti aku on laetud? Kas internetiühendus on kindel ja turvaline? Ega kõneviivitus ei ole suur? Kanna ametlikku riietust ning räägi otse kaamerasse vaadates vaikses ja hästi valgustatud ruumis, et jätta endast võimalikult hea mulje.

Video-CV koostamine

Video-CV üleslaadimine sotsiaalmeediakanalitesse (eelkõige LinkedIni) on suurepärane viis, kuidas teiste seas silma paista ning anda tööandjatele ettekujutus oma isiksusest ja oskustest. Uuri, mis küsimusi vestlusel tõenäoliselt esitatakse, ja tee endast lühivideo, kus neile küsimustele vastad. Siin kehtivad samad reeglid nagu videovestlusel: kanna ametlikku riietust ning räägi otse kaamerasse vaadates vaikses ja hästi valgustatud ruumis.

Oskuste täiendamine

Veebis leidub palju kursusi, tunnistuste ja kvalifikatsioonide omandamise võimalusi ning eneseisolatsioon võib olla sobiv aeg kursus läbida. Oled märganud, et paljudes töökuulutustes nõutakse erioskusi, mille omandamine oleks kasulik? Kui suhtud tööotsingusse nagu täisajaga töösse ja püüad oma kutseoskusi aktiivselt arendada, kiirendab see tõenäoliselt protsessi ning näitab tööandjatele sinu pühendumust ja motivatsiooni.

Loodame, et meie nõuanded aitavad sul saavutada edu COVID-19 kriisi järgsel tööturul!

Koostatud koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid

Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel

6 parimat tasuta veebikursuste platvormi

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.