Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 8 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Dešimt dalykų, kuriuos turėtų daryti kiekvienas geras mentorius

Norint darbe būti geru mentoriumi, nepakanka vien gerai dirbti. EURES parengė keletą patarimų, kaip užmegzti produktyvius santykius su globojamu žmogumi.

Ten things every good mentor should do
Shutterstock

Pažinkite vienas kitą

Kad užmegztumėte gerus darbinius santykius su globojamu žmogumi, iš pradžių svarbu gerai pažinti vienam kitą. Nesvarbu, kur bendrausite – posėdžių salėje, poilsio zonoje ar darbovietės virtuvėje – pasistenkite pamažu apie žmogų sužinoti daugiau: iš kur jis atvyko, kodėl nusprendė dalyvauti programoje, kokie jo interesai ir siekiai. Papasakokite jam ir apie save. Tai padės abiem pusėms atsipalaiduoti ir „pralaužti“ ledus.

Bendraukite kaip partneriai

Paaiškinkite globojamam žmogui, kad nesate nei jo vadovas, nei mokytojas, o veikiau partneris ir norite jam padėti kuo geriau pasinaudoti mentorystės programa.

Padėkite išsikelti individualizuotus tikslus

Kiekviena mentorystės programa turėtų turėti aiškius tikslus. Padėkite globojamam žmogui nusistatyti jam aktualius tikslus. Paklauskite, ko jis tikisi iš šios mentorystės, kokių įgūdžių ir patirties norėtų įgyti. Žinodamas savo konkrečius tikslus, globojamas žmogus išlaikys motyvaciją ir stengsis dirbti prasmingiau.

Stenkitės bendrauti kasdien

Kartais mentoriaus darbas gali varginti, nes dažnai tai būna papildoma veikla šalia įprastų darbų. Kad ir koks užimtas būtumėte, pasistenkite rasti laiko su globojamu žmogumi pabendrauti bent kartą per dieną. Niekada neparodykite, kad jis jums – našta.

Išmokykite globojamą žmogų sprendimą rasti pačiam

Geras mentorius stengiasi ir patarti, ir atitinkamais klausimais nukreipti teisinga linkme. Kartais prasmingiau padėti žmogui pačiam rasti teisingą atsakymą nei iškart pasiūlyti sprendimą.

Nebijokite pasakyti „Nežinau“

Galbūt ne visada žinote, kaip teisingai atsakyti į globojamo žmogaus užduotą klausimą. Nebijokite prisipažinti nežinantis ir pasitarkite su bendradarbiais. Tai globojamam žmogui leis pajusti komandinio darbo ir sąžiningumo svarbą.

Išlaikykite atvirą požiūrį

Kartais naujoko įžvalgos gali padėti patobulinti senus darbo procesus. Jūsų globojamas žmogus gali pastebėti klaidą jūsų darbe arba pasiūlyti, kaip patobulinti veiklos metodus. Pripažinę trūkumus, sustiprinsite abipusį pasitikėjimą.

Būkite geranoriški

Pasistenkite visada pateikti konstruktyvius atsiliepimus. Visuomet pagirkite, kai globojamam žmogui pavyksta. Toks paskatinimas padės jam įgyti pasitikėjimo.

Būti supratingi

Nepamirškite, kad ir jūs kadaise neturėjote patirties. Nauja darbo aplinka, neįprastos užduotys ir nauji bendradarbiai gali kelti įtampą darbe. Pasirūpinkite, kad darbo vietoje jūsų globojamas žmogus jaustųsi gerai ir stenkitės pašalinti nesaugumo jausmą keliančius veiksnius.

Rodykite pavyzdį

Savaime suprantama, geras mentorius taip pat turėtų būti pavyzdys. Jei norite, kad globojamas asmuo į darbą atvyktų laiku ir dirbdamas neprarastų koncentracijos, jam duotais patarimais vadovaukitės ir patys. Dirbkite taip, kaip raginate dirbti jį.

Gerai parengta stažuočių programa gali būti labai naudinga tiek jūsų įmonei, tiek stažuotojui. Toliau rasite patarimų, kaip tapti patraukliausia įmone stažuotojams išsiskiriant iš konkurentų.

 

Susijusios nuorodos

Kaip parengti konkurencingą savo įmonės stažuočių programą

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES valstybėse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimai
Susijusios skiltys
Nurodymai ir patarimai
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.