Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. birželio 19 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Švedija kviečia Graikijos sveikatos priežiūros specialistus keltis į Šiaurę

Sėkminga įdarbinimo koncepcija skatina sveikatos priežiūros darbuotojus iš Graikijos važiuoti dirbti į Švediją. Du kartus per metus Atėnuose ir Salonikuose rengiama Švedijos savaitė, pastarąjį kartą ji surengta praėjusį mėnesį. Šioje srityje šalys bendradarbiauja jau gana seniai.

Sweden invites Greek health specialists to move north
EURES Sweden

„Graikija labai draugiškai bendrauja su Švedija, – paaiškina už Graikiją atsakinga EURES konsultantė ir viena iš septynių Švedijos sveikatos grupės narių Mia Myrgren.

– Mūsų šalių vyriausybės aktyviai bendradarbiauja daugelį metų, nuo praėjusio amžiaus septintojo ir aštuntojo dešimtmečių, kai daug graikų atvyko čia dirbti. Tai viena iš nedaugelio Europos šalių, kur nuvykusi kaip personalo samdos specialistė galiu tikėtis, kad gyvenimo aprašymus pateikiantys asmenys jau kalbės švediškai.“

Dėl šių ilgalaikių ryšių daug žmonių Graikijoje ryžtasi mokytis švedų kalbos ir neatmeta galimybės keltis į Šiaurę. Jau kelerius metus EURES Švedijos biuras du kartus per metus rengia bendrą Švedijos ir Graikijos Europos darbo dieną.

Pastaroji surengta balandžio 3–6 d., siekiant gydytojams, slaugytojams, biomedicinos analitikams, fizioterapeutams, IT specialistams ir gyvybės mokslų ekspertams rasti darbdavius Švedijoje.

Malmėje įsikūrusi M. Myrgren dirba su vietos tarybomis ir regionais visoje Švedijoje ir į Graikiją vyko su trijų darbdavių – Norboteno regiono, sveikatos įstaigos „Närhälsan Västra Götaland“ ir privačios ligoninės „Stockholms Sjukhem“ – atstovais.

Iš 72 EURES gautų paraiškų personalo samdos specialistai pokalbiui atrinko 31 slaugytoją ir gydytoją. Pokalbiai dėl darbo su dar 13 žmonių buvo surengti po to, kai jie spontaniškai pateikė paraiškas per renginio atvirąją dalį. Dabar darbdaviai pakvies apie 10 kandidatų į Švediją antrajam atrankos etapui.

Specialistų, kurie pateikė paraiškas, tačiau kuriems pokalbis dėl darbo nebuvo surengtas, gyvenimo aprašymai artimiausiais mėnesiais bus išplatinti kitiems sektoriaus darbdaviams.

„Pernai vien Švedijos šiaurėje padėjome įsidarbinti dvidešimčiai gydytojų ir slaugytojų, – sakė M. Myrgren. – Iš viso įvairiose šalies vietose padėjome įsidarbinti šešiasdešimt septyniems gydytojams ir slaugytojams. Graikai labai domisi galimybe atvykti čia dirbti.“

Švedijos valdžia neseniai sugriežtino taisykles, susijusias su kalbos įgūdžiais, kuriuos turi turėti asmuo prieš gaudamas leidimą užsiimti sveikatos specialisto veikla. Paprastai darbdaviai, kurie randa darbuotojus per Švedijos savaitę, kandidatams surengia kalbos mokymus Atėnuose ir Salonikuose. Specialistai, pasiekę B1 ar B2 lygį, prieš gaudami leidimą dirbti Švedijoje įdarbinami asistentais.

 

Susijusios nuorodos

Balandžio 3–6 d. surengta Švedijos ir Graikijos Europos darbo diena sveikatos priežiūros specialistams

Gyvenimas ir darbas Švedijoje

 

Daugiau informacijos

EURESkonsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaIšorės suinteresuotosios šalysDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSocialinė žiniasklaida
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.