Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 28. martsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Studijas, mācības vai darbs ārzemēs — kas man ir jāzina?

Viena no ES pilsoņu priekšrocībām ir tāda, ka Jūs varat brīvi pārcelties uz citu dalībvalsti darba vai studiju nolūkā. Tā ir vilinoša iespēja, ko katru gadu izmanto tūkstošiem jauniešu, lai paplašinātu savu redzesloku. Ievērojot to, mēs apkopojām savus svarīgākos ieteikumus gadījumam, ja Jūs nolemjat spert izšķirošu soli un izmantot iespēju ārzemēs.

Studying, training or working abroad – what do I need to know?

Veiciet izpēti

Valoda, kultūra, reliģija, ticība — katra ES valsts ir apbrīnojami unikāla, ar savu lietu kārtību. Neliela izpēte tiešsaistē var palīdzēt Jums gūt izpratni par Jūsu mērķa valsts vispārējiem paradumiem un etiķeti un sagatavoties dzīvei ārzemēs. EURES dienesti var palīdzēt Jums atrast Jūsu pirmo EURES darbu ārzemēs, un EURES tīmekļa vietne sniedz praktiskus ieteikumus dzīvošanai un darbam ārzemēs katrā iesaistītajā valstī. Arī Erasmus+ programma ir lielisks veids, kā uzzināt par izglītības, mācību, jaunatnes un sporta iespējām ES. Joprojām atgadās kļūdas un smieklīgi pārpratumi (un tas ir normāli, neviens negaida Jūs ierodamies kā ekspertu), bet pamatzināšanu iegūšana ļautu Jums ātri pielāgoties Jūsu jaunajai videi un justies tai piederīgam.

Mācieties valodu

Valsts pamatvalodas mācīšanās var likties biedējošs vai varbūt nevajadzīgs uzdevums, ja Jūs plānojat attiecīgajā valstī uzturēties neilgu laiku, bet tā var arī nodrošināt daudz labumu, īpaši, ja Jūs strādājat kopā ar citiem cilvēkiem. Jums nav jārunā brīvi, bet laba valodas pamatu izpratne atvieglo saziņu un pat var pavērt jaunas iespējas gan sociālajā, gan profesionālajā jomā.

Aizmirstiet bailes

Ir dabīgi justies nervozam, uzsākot jaunu darbu, mācekļa darbu vai kursus, īpaši, ja Jūs to darāt nepazīstamā vidē kādā citā valstī. Jūs neesat viens! Ja Jūs esat universitātē, iespējams, ka Jūsu kursā ir vēl citi cilvēki, kas ir tādā pašā situācijā, kā arī pašā universitātē ir pieejams atbalsts. Tāpat, ja Jūs esat darbavietā, daži no Jūsu kolēģiem, iespējams, pagātnē ir bijuši Jūsu situācijā un var dalīties savā labākajā pieredzē.

Maksimāli izmantojiet savas iespējas

Jauna vide nozīmē jaunas iespējas, tāpēc izmantojiet to sniegtās priekšrocības. Mācieties no apkārtējiem apdāvinātiem cilvēkiem, vajadzības gadījumā lūdziet padomu un meklējiet iespējas turpināt karjeru. Izmantojiet karjeras iespējas universitātē vai sakarus, kas pieejami Jūsu darbavietā. Un nekad neaizmirstiet neformālu saziņu ar citiem. Jūs nekad nezināt, ka persona, ar kuru Jūs uzsākat sarunu ēdnīcā, varētu izrādīties nākamais darba devējs.

Saiņojiet mantas gudri

Rūpīgi padomājiet par vietu, uz kuru dodaties, un par to, kas Jums būs vajadzīgs. Ja Jūs pārceļaties uz Spāniju, varbūt Jums nevajag ņemt līdzi Jūsu iecienītās vilnas zeķes. Tāpat, ja Jūs pārceļaties uz AK, tad laba doma ir paņemt līdzi lietussargu.

Bez kādām ierastām mājas ērtībām Jūs nevarat dzīvot? Nepaļaujieties uz iespēju nopirkt tās vietējā lielveikalā, daži produkti ir pieejami tikai Jūsu piederības valstī, tāpēc pārliecinieties, ka paņemat tos līdzi.

Sakārtojiet savas finanses

Ja Jūs plānojat uzturēties ārzemes ilgāk nekā dažus mēnešus, varbūt ir vērts atvērt jaunu bankas kontu Jūsu mērķa valstī, lai līdzekļi būtu Jums viegli pieejami. Vai, ja tas nav iespējams, ir lietderīgi informēt savas piederības valsts banku, ka Jūs pārceļaties uz ārzemēm, lai tā nepadomā, ka Jūsu konta informācija ir nozagta!

Un pats galvenais … izbaudiet laiku!

Jā, Jūs esat citā ES valstī, lai strādātu, mācītos vai studētu, bet tas nenozīmē, ka Jūs nevarat izbaudīt laiku. Katrā valstī ir unikālas ievērības cienīgas vietas, vēsture, ko izzināt, un kultūra, ko iepazīt. Atvēliet laiku, lai uzzinātu to visu un nodrošinātu atgriešanos mājās bez nožēlas.

Cerams, ka šis raksts bija labs sākumpunkts Jūsu ārzemju piedzīvojumiem. Viss, ko tagad atlicis izdarīt, ir novēlēt jums veiksmi!

 

Saistītās saites

 

Papildinformācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESdarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsIeteikumi un padomiSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.