Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2023 m. rugpjūčio 24 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Mišrios komandos sėkmingo valdymo strategijos

Kadangi nuotolinis darbas tampa vis populiaresnis, mišrios komandos (susidedančios iš namuose ir biure dirbančių darbuotojų) valdymas dabar yra esminis gebėjimas, kurį reikia turėti. Pateikiame keturias strategijas, kaip sėkmingai valdyti mišrią komandą.  

Strategies for successfully managing a hybrid team

Aiškiai apibrėžkite, ko tikimasi iš darbuotojų

Darbas namuose darbuotojams atneša naujų iššūkių ir naudos, bet daugeliui iš mūsų tai naujas reiškinys. Tai galimybė jums, kaip vadovui, nustatyti, ko tikitės iš savo mišrios komandos ir kaip reikėtų dirbti pagal tokį gana naują darbo modelį. Atminkite, kad ir jums tai nauja, todėl nemanykite, kad turite viską žinoti. Savo komandai turite paaiškinti, kaip norite dirbti, kada vyks kasdieniai susitikimai ir kaip jie turi būti rengiami, kada reikia ateiti į darbą ir kaip informacija turi būti perduodama jūsų komandos nariams, kurie dirba namuose ar užsienyje.

Kurkite ir puoselėkite ryšius

Užmegzti ir palaikyti ryšį su mišria komanda gali būti nelengva, ypač kai komandos nariai dirba iš namų arba skirtingose šalyse ir laiko juostose. Namuose dirbantis žmogus gali jaustis atskirtas, todėl svarbu reguliariai skirti šiek tiek laiko grįžtamajam ryšiui atskiriems komandos nariams teikti. Patartina rengti reguliarius susitikimus per „Zoom“ arba „Microsoft Teams“, kad nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai jaustųsi neatitolę ir įsitraukę. Ryšiams stiprinti taip pat gali būti naudinga organizuoti kolektyvo stiprinimo arba išvažiuojamuosius užsiėmimus, kuriuose turėtų dalyvauti visi jūsų komandos nariai.

Skatinkite bendradarbiavimą

Daug žmonių mano, kad dirbant pagal mišrų darbo modelį bendradarbiauti yra sunkiau, tačiau būdų skatinti bendradarbiavimą yra. Vadovas privalo ieškoti kūrybiškų ir naujų skaitmeninių priemonių, kurios padėtų tobulinti darbo metodus. Pavyzdžiui, galite sukurti internetines darbo vietas, kuriose pasitelkiant naujoviškas skaitmenines priemones galima bendrauti ir keistis idėjomis. Arba galite numatyti konkrečias bendram darbui skirtas dienas. Tokiu būdu jūsų komandos nariai, nesvarbu, kaip jie dirba – nuotoliniu būdu ar biure, jausis neatitolę ir palaikantys ryšį.

Skatinkite reguliariai daryti pertraukas

Darbas lanksčioje mišrioje darbo aplinkoje turi daug privalumų, tačiau darbas namuose gali tapti varginantis ir įtemptas. Nejausdami ribos tarp darbo ir laisvalaikio daug žmonių linkę dirbti daugiau valandų, nei numatyta. Kad žmonės neperdegtų, atidžiai stebėkite savo komandos narių streso lygį.

Tai darydami skatinkite savo komandos narius daryti pertraukėles ne prie darbo stalo – niekas neturėtų neatsitraukdamas sėdėti vienoje vietoje aštuonias valandas. Šis patarimas taikomas ir biure dirbantiems darbuotojams – priminkite jiems, kad jie turi daryti pertraukėles – nueiti pasidaryti gėrimo į virtuvę arba pasivaikščioti ir per pietų pertrauką valandai atsitraukti nuo darbo stalo. Tai padės aiškiau mąstyti ir darbui skiriamas laikas bus daug produktyvesnis.

Parūpinkite tinkamas darbo priemones

Pasirūpinkite, kad jūsų darbuotojai turėtų veiksmingam darbui tinkamas priemones ir darbo aplinką. Tai reiškia, jog reikia parūpinti biuro įrangą, kad būtų patogu dirbti tiek biure, tiek namuose (pvz., nešiojamąjį kompiuterį su reikiama programine įranga ir programomis, kokybišką kėdę su atlošu, ausines su mikrofonu ir interneto kamerą, taip pat atskirą ekraną, kad akims tektų mažesnis krūvis nei dirbant prie nešiojamojo kompiuterio), taip pat programinę įrangą, skirtą bendradarbiauti, bendrauti internetu ir saugiai prisijungti prie darbo sistemų nuotoliniu būdu.

Tačiau neužtenka vien turėti tinkamas priemones – labai svarbu išmokyti darbuotojus jomis naudotis. Organizuokite mokymus naujiems ir esamiems darbuotojams, kad jie išmoktų tinkamai naudotis jūsų parūpinta įranga ir programomis, ir užtikrinkite, kad niekas nesijaustų paliktas nuošalyje.

Domina kiti patarimai, kaip sėkmingai vadovauti komandai? Skaitykite mūsų straipsnį „Kolektyvo stiprinimas. Kaip veiksmingai valdyti darbuotojų ginčus“.

 

Susijusios nuorodos

Kolektyvo stiprinimas. Kaip veiksmingai valdyti darbuotojų ginčus

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Ieškoti EURES konsultanto

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES valstybėse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Verslas / Verslumas
 • Nurodymai ir patarimai
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.