Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. rugpjūčio 1 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Dėmesio centre: Europos pameistrystės aljansas

Europos pameistrystės aljansas (EPA) neseniai Maltoje surengė aukšto lygio renginį, skirtą atšvęsti savo pastarųjų ketverių metų laimėjimus ir apžvelgti ateities planus. Pamanėme, kad dabar tinkamas metas atidžiau pažvelgti į šią unikalią partnerystę ir tai, kaip įmonės ir organizacijos visoje Europoje gali prisidėti.

In the spotlight: The European Alliance for Apprenticeships

Kas yra Europos pameistrystės aljansas?

Pradėjęs veikti 2013 m., EPA vienija vyriausybes ir įmones, švietimo ir mokymo paslaugų teikėjus, socialinius partnerius, profesines organizacijas ir tinklus, ne pelno siekiančias jaunimo organizacijas, prekybos rūmus ir daug kitų veikėjų, kad būtų sprendžiama jaunimo nedarbo problema.

EPA nariai yra įsipareigoję imtis veiksmų pameistrystės kokybei, pasiūlai ir įvaizdžiui stiprinti.

Kodėl buvo įkurtas EPA?

2008 m. ekonomikos krizė ypač stipriai paveikė jaunus žmones – jaunimo nedarbas išaugo visoje Europoje. Nors daugelyje šalių per pastaruosius keletą metų šie rodikliai pradėjo kristi, aukštas jaunimo nedarbo lygis vis dar kelia susirūpinimą.

Pameistrystė buvo pripažinta kaip itin veiksmingas būdas padėti jauniems žmonėms rasti darbą, nes mokymosi mokykloje ir darbo vietoje derinys suteikia jiems įvairių unikalių įgūdžių, kurių reikalauja dabartiniai darbdaviai.

Kas EPA pasiekta iki šiol?

Iki 2017 m. kovo mėn. tarp Aljanso laimėjimų galima paminėti tai, kad:

  • yra 35 prisijungusios šalys;
  • daugiau nei 200 atvejų nariai įsipareigojo gerinti kokybę, pasiūlą, įvaizdį ir judumą;
  • jauniems žmonėms suteikta daugiau nei 500 tūkst. mokymosi ir darbo pasiūlymų;
  • ES valstybės narės įtraukė pameistrystę į savo Jaunimo garantijų iniciatyvas ir dėl to iki 2016 m. buvo pateikta 390 tūkst. pasiūlymų

Kodėl reikėtų siūlyti pameistrystę?

Pameistrystė – puikus būdas priimti jaunus, naujų idėjų turinčius žmones į savo įmonę ir mokyti, kad jie atitiktų jūsų įmonės poreikius, ir užpildyti jų įgūdžių spragas. Taip pat programomis, pavyzdžiui, Jaunimo garantijos, teikiama finansinė parama.

Kokią naudą teikia EPA?

Prisijungimas prie Aljanso užtikrina didesnį matomumą ir prieigą prie Europos pameistrystės tinklo, kur dalijamasi geriausia praktika ir mokomasi iš kitų patirties. Gausite informacijos apie gaires, praktines priemones, ataskaitas ir finansavimo galimybes, taip pat būsite kviečiami į aktualius praktinius seminarus ir renginius.

Kaip prisijungti prie Aljanso?

Norėdama prisijungti, organizacija turi parašyti trumpą įsipareigojimą ir atsiųsti jį adresu empl-eafaatec [dot] europa [dot] eu (empl-eafa[at]ec[dot]europa[dot]eu). Įsipareigojimas gali apimti vieną iš pateiktų sričių:

  • vykdomos programos ar iniciatyvos vystymas;
  • naujos partnerystės ar bandomosios schemos pradėjimas;
  • pameistrystės įgyvendinimas naujoje šalyje;
  • sąlygų judumui sudarymas;
  • kokybės gerinimas;
  • informacijos skleidimas, patrauklumo didinimas ar kiti susiję veiksmai.

Vėliau bent kartą per metus atlikdami internetinę apklausą turėsite teikti informaciją apie savo veiklą ir įsipareigojimo rezultatus.

Kur rasti daugiau informacijos?

Norėdami rasti daugiau informacijos apie Aljansą ir sužinoti, kaip užpildyti įsipareigojimą, apsilankykite svetainėje http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1147&langId=lt. Taip pat galite prisijungti prie EPA LinkedIn grupės arba užduoti klausimus el. paštu empl-eafaatec [dot] europa [dot] eu (empl-eafa[at]ec[dot]europa[dot]eu).

 

Susijusios nuorodos

Europos pameistrystės aljansas

Jaunimo garantijų iniciatyva

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
ES mobilumo priemonių rinkinysDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.