Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 4. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Spānijas IT speciālists atrod jaunas iespējas Vācijā

Programmatūras izstrādātājs José Sampedro no Seviļas savu šā brīža dzīves posmu izbauda Vācijā.

Spanish IT specialist finds a fresh start in Germany
ZAV / EURES Germany

Pametot Andalūziju, 27 gadus jaunais cilvēks pārcēlās uz Botropu (Bottrop) Vācijas rietumos, kur ātri nodrošināja sev darbu ar EURES Vācijā atbalstu.

Pagājušajā gadā, uzzinot, ka viņa darba līgumu Seviļā nepagarinās, José sāka pētīt savas iespējas. Ar Erasmus programmas palīdzību viņš semestri mācījās Grācas Tehnoloģiju universitātē Austrijā un studēja vācu valodu Gētes Institūtā Seviljā. Ņemot vērā augsto bezdarba līmeni Spānijā, viņš jau kādu laiku apsvēra iespēju pārcelties uz Vāciju.

EURES pakalpojumus Vācijā nodrošina Vācijas Starptautiskie un specializētie darbā iekārtošanas dienesti (ZAV). José ātri sarunāja tikšanos ar aģentūras Dortmundes komandā norīkoto padomdevēju Markus Skrbina no ZAV, kurš izskaidroja viņam iespējas. “Mēs varējām atbildēt uz visiem viņa jautājumiem par dzīvošanu un strādāšanu Vācijā un ierosinājām vairākas amata vakances šajā profesijā, kurā trūkst speciālistu,” saka Markus.

Botropa atrodas Rūras reģionā, kas ir Vācijas daļa, kura allaž bijusi slavena ar smago rūpniecību, bet tagad tā ir atvērta jaunām nozarēm un tajā tāpat kā visā pārējā valstī IT speciālisti ir pieprasīti. Vietējais programmatūras uzņēmums Celano jau kādu laiku meklēja papildinājumu savai komandai, un nodarbinātības aģentūra viņiem ieteica meklēt ārpus Vācijas robežām.

Starptautisks personāls starptautiskiem risinājumiem

Tā pagājušā gada jūlijā pārstāvji no Celano, Botropas nodarbinātības aģentūra un Markus Skrbina tikās, lai apspriestu prasības ārvalstu speciālistiem. Pēc divām nedēļām José un Celano pārstāvis sazvanījās, un pēc nedēļas notika personīgā intervija. Oktobrī José sāka strādāt savā jaunajā darbā.

ZAV sniegtais padoms mums lieti noderēja, jo mums vienmēr ir bijusi kontaktpersona jautājumiem,” saka Celano runaspersona Maria Niehoff. “Un mūsu darbiniekiem patīk, ka tagad mums ir starptautisks personāls.”

José izbauda šo pieredzi, lai arī viss ir pilnīgi jauns. “Lielākā problēma bija atrast vietu, kur dzīvot,” viņš saka. Un viņš nav vienīgais savā uzņēmumā, kurš uzsāk jaunu dzīvi svešā valstī. Itāļu kolēģe Michele Geri arī ir jaunatnācēja, un arī viņu ieteica ZAV.

Markus Skrbina norīkojums uz ZAV komandu Dortmundē bija vērtīga pieredze. Kā aģents darba devēju dienestā Mīlheimā (Mülheim) viņš tagad var runāt, balstoties uz pieredzi, kad vietējiem uzņēmumiem stāsta par iespējām pieņemt darbā speciālistus no ārvalstīm.

 

Saistītās saites:

Vācijas Starptautiskie un specializētie darbā iekārtošanas dienesti (ZAV)

Celano

Dzīvošana un darbs Vācijā

 

Papildu informācija:

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesVeiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.