Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 12. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Iedvesmojošs EURES veiksmes stāsts – pavārs no Spānijas dalās pieredzē

Pavāram no Menorkas ir izdevies piepildīt sapni par strādāšanu ārzemēs, atrodot ar EURES palīdzību darbu vispirms Zviedrijā un Vācijā.

Spanish chef shares inspiring EURES success story
Juan Carlos de la Cruz Pons

Juan Carlos de la Cruz Pons apguva pavāra profesiju Baleāru salā Menorkā, kur viņš ieguva darba pieredzi un gastronomijas un kulinārijas speciālista kvalifikāciju. Kaut arī neizpalika panākumi , viņš sāka domāt, ka vajadzētu paplašināt apvārsni, lai attīstītu karjeru, un viņam radās doma atstāt salu vai vispār aizbraukt no Spānijas.

Doma paplašināt apvārsni

“Man palaimējās iepazīties ar Eiropas brīvprātīgo grupu, kas pavadīja gadu Menorkā, piedaloties Eiropas Brīvprātīgo dienesta projektā”, skaidro Juan Carlos. Viņš arvien vairāk domāja par aizbraukšanu un centās uzlabot savas angļu valodas zināšanas.

“Pēc dažiem gadiem, 2016. gadā es nolēmu atlikt malā mācības un doties izpētīt jaunus apvāršņus,” viņš atceras. “Tad notika īsts brīnums – divi mani draugi pilnīgi neatkarīgi viens no otra sazinājās ar mani un pastāstīja par iespēju atrast darbu Zviedrijā, izmantojot EURES pakalpojumus”.

Atbilde pēc vienas dienas

Juan Carlos nolēma nosūtīt CV un sev par lielu pārsteigumu saņēma atbildi jau nākamajā dienā. “Tas bija neticami ātri. Pēc sākotnējās atlases devos uz Barselonu, lai saistībā ar darbu pie dažādiem Zviedrijas darba devējiem piedalītos intervijās, ko organizēja EURES”.

Juan Carlos saņēma trīs darba piedāvājumus – pa vienam Helsingborgā, Gēteborgā un Stokholmā. Visā darbā pieņemšanas procesā viņu atbalstīja EURES padomdevēji no abām valstīm, tika segti viņa ceļa izdevumi un viņš varēja iepazīties ar visām trim pilsētām. Kad veiksmīgi bija izturēts pārbaudes laiks, Juan Carlos saņēma darba piedāvājumu , un viņš pēc dažām nedēļām pārcēlās uz turieni.

Pastāvīgs atbalsts

Diemžēl pēc dažiem Stokholmā pavadītiem mēnešiem darbs šajā pilsētā neizvērtās, kā iecerēts. Juan Carlos sazinājās ar saviem EURES padomdevējiem Arnau Soy Massoni (no Spānijas EURES) un Maria Thoren (no Zviedrijas EURES) un pastāstīja par savu situāciju.

“Atbalsts bija tūlītējs,” viņš saka. “Viņi reaģēja ātri un profesionāli. Viņi mani uzklausīja un piedāvāja dažādus risinājumus.” Viens no tiem bija turpināt darbu Zviedrijā pie cita darba devēja, bet viņš nolēma paņemt pārtraukumu un atgriezties Spānijā. Tomēr EURES padomdevēji lika skaidri saprast, ka durvis paliek atvērtas un viņš vēlāk atkal var ar viņiem sazināties.

Veiksme ar otro piegājienu

Pēc dažiem mēnešiem Juan Carlos nolēma pārcelties uz Vāciju, uzskatot to par vēl vienu iespēju sākt jaunu dzīvi, šoreiz savas partneres dzimtenē. “Es atkal nolēmu sazināties ar saviem EURES padomdevējiem,” viņš saka. “Es zināju, ka arī Vācijā ir EURES, tāpēc domāju, ka varbūt viņi man palīdzēs atrast darbu.”

Ar Arnau atbalstu Juan Carlos sazinājās ar Vācijas Starptautisko darbā iekārtošanas dienestu (ZAV) un pēc divām nedēļām atrada darbu. Tagad viņš strādā par vecāko pavāru profesionālā virtuvē Zārbrikenē un jau ir paaugstināts amatā.

Pūles bija tā vērtas

“Man bija jānokārto daudz dokumentu, jāaizpilda veidlapas un cītīgi jāstrādā,” viņš atzīst. “Bet tagad es esmu ļoti apmierināts.” Juan Carlos ir saņēmis vērtīgu atbalstu no EURES darbiniekiem trīs valstīs un ir viņiem ļoti pateicīgs.

“Tagad man ir stabils darbs un dzīve citā valstī, un es par to varu pateikties visiem šiem cilvēkiem, kuri man ir palīdzējuši pārcelties un iekārtoties.”

Apmeklējiet EURES portālu, lai uzzinātu, kā EURES var palīdzēt jums. Juan Carlos stāstu spāņu valodā varat izlasīt šeit.

 

Saistītās saites

EURES portāls

Spānijas EURES sociālajā tīklā Facebook

 

Plašāka informācija

Eiropas darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.