Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. lapkričio 12 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Virtuvės šefas iš Ispanijos dalijasi įkvepiančia EURES sėkmės istorija

Virtuvės šefas iš Menorkos įgyvendino savo svajonę dirbti užsienyje – iš pradžių padedamas EURES rado darbą Švedijoje, o po to – Vokietijoje.

Spanish chef shares inspiring EURES success story
Juan Carlos de la Cruz Pons

Juanas Carlosas de la Cruzas Ponsas savo amato išmoko Balearų salyno Menorkos saloje, kur įgijo darbo patirties ir kvalifikaciją gastronomijos ir kulinarijos administravimo srityje. Nepaisant to, kad mokėsi gerai, Juanas Carlosas ėmė galvoti apie tai, kad norint tobulėti savo srityje reikia turėti platesnių užmojų, ir sumanė išvykti iš salos ar net apskritai iš Ispanijos.

Platesni horizontai

„Man pasisekė, kad susipažinau su keliais Europos savanoriais, kurie savanoriavo Europos savanorių tarnyboje Menorkoje,“ – paaiškina Juanas Carlosas. Jaunam vyrui vis dažniau ateidavo į galvą mintis išvykti, jis ėmė ieškoti galimybių tobulinti savo anglų kalbos įgūdžius.

„Po kelerių metų, 2016 m., nusprendžiau nutraukti studijas ir pasižvalgyti plačiau, – prisimena jis. – Po to įvyko nuostabus dalykas – du geri mano draugai man atsiuntė informaciją apie galimybę įsidarbinti Švedijoje per EURES tarnybą, nors nė vienas iš jų nežinojo, kad kitas dėl to susisiekė su manimi.“

Atsakymas per vieną dieną

Juanas Carlosas nusprendė pateikti savo gyvenimo aprašymą ir nustebo, kai atsakymą gavo vos per dieną. „Viskas įvyko labai greitai. Perėjau atranką, o po to nuvykau į Barseloną pokalbiui dėl darbo su įvairiais Švedijos darbdaviais; visu tuo rūpinosi EURES.“

Juanas Carlosas gavo tris darbo pasiūlymus: Helsingborge, Geteborge ir Stokholme. Per visą įdarbinimo procesą jam padėjo EURES konsultantai iš abiejų šalių, buvo apmokėtos jo kelionės išlaidos, be to, jam buvo suteikta proga apsilankyti visuose trijuose miestuose. Po sėkmingo bandomojo laikotarpio Juanui Carlosui buvo pasiūlytas darbas Stokholme – jis persikėlė ten vos per kelias savaites.

Nuolatinė pagalba

Deja, po kelių mėnesių paaiškėjo, kad darbas Stokholme nesiklosto taip sėkmingai, kaip tikėtasi. Juanas Carlosas susisiekė su savo EURES konsultantais Arnau Soy Massoni (EURES Ispanijos biuras) ir Maria Thoren (EURES Švedijos biuras) ir paaiškino susiklosčiusias aplinkybes.

„Pagalba man buvo suteikta iškart, – sakė jis. – Konsultantai atsakė greitai ir profesionaliai. Jie išklausė mano pasakojimą apie patiriamus sunkumus ir pasiūlė įvairių sprendimų.“ Nors buvo galimybė pereiti į kitą darbovietę Švedijoje, Juanas Carlosas nusprendė padaryti pertrauką ir grįžti į Ispaniją. Tačiau EURES konsultantai paaiškino, kad durys lieka atviros ir kad jis gali su jais susisiekti ateityje.

Antrą kartą – pasisekė

Po kelių mėnesių Juanas Carlosas nusprendė persikelti į Vokietiją; jo nuomone, tai buvo dar viena galimybė pradėti naują gyvenimo etapą – šįkart savo partnerės gimtojoje šalyje. „Nusprendžiau vėl susisiekti su EURES konsultantais, – sako jis. – Žinojau, kad EURES tarnyba yra ir Vokietijoje, todėl pamaniau, kad galbūt būtų galima ieškoti darbo per juos.“

Su Arnau pagalba Juanas Carlosas susisiekė su Vokietijos tarptautinio įdarbinimo tarnyba (ZAV) ir per dvi savaites rado darbą. Dabar jis dirba profesionalios virtuvės šefo padėjėju Sarbriukene ir jau buvo paaukštintas.

Labai pasistengti buvo verta

„Turėjau parengti daug dokumentų, užpildyti įvairių formų ir labai pasistengti, – pripažįsta vyras. – Tačiau dabar labai džiaugiuosi.“ Juanas Carlosas labai dėkingas už vertingą trijų šalių EURES darbuotojų pagalbą.

„Dabar turiu nuolatinį darbą ir įsitvirtinau kitoje šalyje; tai tapo įmanoma visų šių žmonių dėka – jie pasirūpino mano kelione ir persikėlimu.“

Apsilankykite EURES portale, kad sužinotumėte, kaip EURES gali padėti jums. Be to, galite perskaityti Juano Carloso istoriją (ispanų k.) čia.

 

Susijusios nuorodos

EURES portalas

EURES Ispanijos tarnybos paskyra tinkle „Facebook“

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Sėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.