Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 22. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Sešas priekšrocības, ko sniedz darbinieki, kuri strādā mājās

Covid-19 ir piespiedis daudzus darba devējus ļaut saviem darbiniekiem strādāt no mājām. Taču tas, kas sākās kā nepieciešamība, tagad kļūst par vēlamu modeli darbam visā Eiropā. Lūk, daži no iemesliem, kāpēc attālināts darbs kļūst tik populārs.

Six advantages of having staff who work from home
Shutterstock

Augstāka kvalitāte un ražīgums

Attālināts darbs ļauj darbiniekiem pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni un tuviniekiem un saglabāt labu darba un privātās dzīves līdzsvaru. Daudzos pētījumos teikts, ka tas ir būtisks labākai noskaņai darbā, jo laimīgi darbinieki rada kvalitatīvāku darbu. Turklāt darbs atklātos birojos bieži vien var būt mazāk produktīvs, jo tiek novērsta uzmanība un kopumā trūkst privātuma.

Vairāk laika darbam

Daudzi darbinieki, jo īpaši tie, kas atrodas lielākās pilsētās, var pavadīt simtiem stundu gadā ceļā uz darbu un mājām. Tā ir ne tikai garīgi un fiziski saspringta pārvietošanās, bet arī prasa laiku, kas ir vērtīgs resurss cilvēkiem ar lielu darba slodzi. Un tas ir saistīts ar mūsu iepriekš minēto ražīguma aspektu.

Vairāk ietaupījumu ikvienam

Elastīgi noteikumi darba vietā sniedz arī finansiālu labumu gan darba devējiem, gan darbiniekiem. Tā kā birojā strādā mazāk cilvēku, uzņēmumi var samazināt savus komunālo pakalpojumu izdevumus vai samazināt budžetu biroja uzkodām un pasākumiem darbavietā. Tajā pašā laikā darbinieki var ietaupīt labu summu no ceļa izdevumiem, darba apģērba iegādes un pusdienu izmaksām. Turklāt daudzi uzņēmumi izvēlas izvietot savus birojus lielās pilsētās, kurās ir augsta dzīves dārdzība. Attālināts darbs ļauj darbiniekiem strādāt lētākās vietās, lai viņi varētu atļauties labāku dzīves kvalitāti.

Vairāk darbā pieņemšanas iespēju

Tāldarbu nodrošinošiem uzņēmumiem ir vairāk iespēju pieņemt darbā jaunus darbiniekus. Darba devēji vairs neaprobežojas tikai ar tādu cilvēku nolīgšanu, kuri dzīvo svārstmigrācijai piemērotā attālumā no biroja vai vēlas pārcelties uz citu pilsētu. Tāldarbs ļauj uzņēmumiem atrast ideālu kandidātu neatkarīgi no viņa atrašanās vietas un ietaupīt naudu pārcelšanas izdevumiem.

Mazāk slimības atvaļinājuma dienu

Darbs, kad esat saaukstējies vai kad jums problēmas ar kuņģi, nemaz nebiedē tik ļoti, kad jūs strādājat no mājām. Nedaudz apslimuši darbinieki joprojām lielākoties var strādāt, ja viņiem nav jādodas uz biroju. Tas arī novērš vīrusu izplatīšanos darba vietā.

Mums ir tehnoloģija

Covid-19 ir bijis lielākais digitālās pārveides virzītājspēks, parādot uzņēmumiem visā pasaulē, ka to darbiniekiem nav jāatrodas birojā, lai strādātu. Tā kā ir pieejami tik daudzi tiešsaistes rīki, darbiniekiem ir nepieciešams tikai labs interneta pieslēgums, lai sadarbotos un sazinātos attālināti, savukārt darba devēji seko līdzi viņu progresam un uzrauga viņu darbu.

Jums nav vajadzīgs birojs, lai sadarbotos ar saviem kolēģiem un strādātu produktīvi. Iepazīstieties ar mūsu rakstu Top 8 online collaboration tools for remote teams (Vislabākie astoņi tiešsaistes sadarbības rīki no attāluma strādājošām grupām), lai uzzinātu, kā kļūt par grupas dalībnieku pat no mājām.

 

Saistītās saites:

Astoņi labākie tiešsaistes sadarbības rīki no attāluma strādājošām grupām

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.