Põhisisu juurde
EURES
Artikkel22. september 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kodunt töötavate töötajate kuus eelist

COVID-19 on sundinud paljusid tööandjaid lubama oma töötajatel kodunt töötada. Kuigi algselt vajadusest tingitud, on see nüüd muutumas eelistatud töömudeliks kogu Euroopas. Siin on mõni põhjus, miks kaugtöö on muutumas nii populaarseks.

Six advantages of having staff who work from home
Shutterstock

Parem kvaliteet ja tootlikkus

Kaugtöö võimaldab töötajatel veeta rohkem aega pere ja lähedaste seltsis ning säilitada töö- ja eraelu hea tasakaal. Paljudest uuringutest selgub, et see on oluline, et olla tööl õnnelikum. Õnnelike töötajate töö kvaliteet on parem. Lisaks võib töötamine avakontorites olla vähem tootlik tähelepanu hajumise ja privaatsuse üldise puudumise tõttu.

Rohkem aega tööle

Paljud töötajad, eriti suurlinnades, võivad kulutada aastas sadu tunde sõidule tööle ja tagasi. Pendeldamine töö ja kodu vahel on lisaks vaimsele ja füüsilisele stressile ka ajakulukas ning aeg on suure töökoormusega inimestele väärtuslik ressurss. See seostub ka eespool oleva punktiga tootlikkuse kohta.

Suurem sääst igaühele

Paindliku töökohakorraldusega kaasnevad ka finantshüved tööandjatele ja töötajatele. Kui kontoris töötab vähem inimesi, võivad ettevõtted minimeerida kommunaalkulusid või vähendada kontorisuupistete ja töökohategevuste eelarvet. Samas võivad töötajad säästa suure osa sõidukulust, töörõivaste ostu ja lõunastamise kulust. Lisaks eelistavad paljud ettevõtted omada kontoreid suurlinnades, kus elukallidus on suur. Kaugtöö võimaldab töötajatel töötada vähem kallis kohas, nii et nad saavad endale lubada paremat elukvaliteeti.

Rohkem värbamisvõimalusi

Kaugtööd lubavatel ettevõtetel on töötajate värbamisel rohkem valikuvõimalusi. Tööandjad ei pea piirduma võimalusega võtta tööle inimesi, kes elavad kontorist mõistlikul sõidukaugusel või kes on nõus linna kolima. Kaugtöö võimaldab ettevõtetel leida täiuslik kandidaat, olenemata tema asukohast ja säästa raha kolimishüvitistelt.

Vähem haiguspäevi

Külmetushaiguse või seedehäiretega töötamine ei tundu nii halb, kui töötatakse kodus. Kergelt haigestunud töötajad suudavad siiski enamiku ajast töötada, kui nad ei pea selleks kontorisse minema. See tõkestab ka viiruste levikut töökohas.

Meil on vajalik tehnoloogia

COVID-19 on olnud suurim digitaalset üleminekut suunav tegur, näidates kogu maailma ettevõtetele, et nende töötajad ei pea olema kontoris, et töö saaks tehtud. Kui on olemas nii palju veebipõhiseid vahendeid, on töötajatele vaja üksnes head internetiühendust, et teha koostööd ja suhelda kaugtööl olles, samas saavad tööandjad jälgida nende tulemusi ja tööd.

Sa ei vaja kontorit, et suhelda töökaaslastega ja olla tööl tootlik. Tutvu meie artikliga „8 parimat veebipõhist koostöövahendit kaugtöörühmadele“, et teada saada, kuidas säilitada rühmavaimu ka kodunt töötades.

 

Seotud lingid

8 parimat veebipõhist koostöövahendit kaugtöörühmadele

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusVälised sidusrühmadNõuanded ja soovitusedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.