Põhisisu juurde
EURES
Artikkel6. september 2023Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas kasutada juhi tagasisidet kasvu katalüsaatorina

Juhi tagasiside on oluline sinu karjääri ja kutsealase arengu jaoks. Selles artiklis kirjeldame parimaid viise, kuidas juhi tagasisidele positiivselt ja tõhusalt reageerida.

The secret to using your manager’s feedback as a catalyst for growth

Positiivne suhtumine

Negatiivset tagasisidet ei ole kunagi meeldiv kuulda ja see võib vähendada motivatsiooni. Ära võta siiski negatiivset tagasisidet isiklikult – juht on sinu poolel. Ära reageeri rutakalt ja varu enne vastamist veidi aega. Püüa võtta tagasisidet kui võimalust õppida ja areneda. Kuula seda avatud meelega ja esita küsimusi tõstatatud probleemide selgitamiseks. See näitab juhile, et oled professionaalne ja soovid edasi liikuda. Pea meeles, et juht soovib sulle parimat ning toetab sind, et saaksid saavutada oma eesmärgid ja ambitsioonid ettevõttes.

Tegevuskava loomine

Koosta koos juhiga edasine tegevuskava. Eriti oluline on leida konkreetsed meetmed, mille abil saad juhi tagasisidet kohe rakendada. Seejärel mõtle, mis samme peaksid oma eesmärkide saavutamiseks astuma. Muuda need eesmärgid saavutatavaks ja hallatavaks, määrates igale ülesandele tähtaja ja prioriteetsuse taseme. Tegevuskava ei pruugi olla lõplik dokument; seda peaks saama ajakohastada ja muuta. Mõtle, kuidas saaksid jälgida ja hinnata oma arengut, aga ka tulemuslikkust ja tulemusi. See aitab tagada, et võtad juhi tagasisidet edukalt arvesse.

Tugevuste teadvustamine

Tagasiside on oluline, sest see aitab sul parendada olulisi valdkondi ja viia sinu kutsealase arengu järgmisele astmele. Keskendu pigem oma nõrkustele, kuid teadvusta kindlasti ka oma tugevaid külgi. See on oluline, sest tugevad küljed aitavad sul juhi tagasisidet täiel määral ellu viia. Märgi ühte veergu kõik oma tugevad küljed ning teise veergu juhi tagasiside ja meetmed. Siis on selgelt näha, millist tugevat külge saad iga meetme edukaks rakendamiseks kasutada. Näiteks kui sul on hea suhtlusoskus, saad kasutada seda oma ametikoha jaoks olulise aspekti tugevdamiseks. Oluline on teadvustada oma tugevaid külgi ja kuidas need saaksid ettevõttele kasuks olla.

Järeltegevus ja ajakohastamine

Regulaarne suhtlus juhiga pärast tagasiside saamist on parim viis näidata, et oled tema tagasiside rakendamisel õigel teel. Kohtu juhiga kaks korda nädalas või kord kuus vahetult või veebis, et arutada oma edusamme ja võimalikke probleeme. Kui sul on raskusi, anna sellest märku. Võiksid ette valmistada konkreetsed näited, et juht näeks, kuidas tema varasemat tagasisidet arvesse võtad. Ära unusta, et juht soovib sind aidata, seega ära karda küsida täiendavat tagasisidet ja toetust.

Kas soovid lisanõuandeid, kuidas teha edukalt karjääri? Tutvu meie artikliga „Pehmed oskused toetavad kutsearengut“.

 

Seotud lingid

Pehmed oskused toetavad kutsearengut

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitused
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitusedÕppimineElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.