Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 7. martsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Algas apspriešana — ar ko sākt?

Karjeras laikā jums var rasties iespēja apspriest savu algu. Tas ir delikāts uzdevums. Algu varat nosaukt pārāk lielu un radīt aizvainojumu. Taču to varat nosaukt arī pārāk mazu, riskējot ar savu prasmju nepietiekamu novērtēšanu. Šajā rakstā mēs piedāvājam dažus ieteikumus, uzsākot algas apspriešanu.

Salary negotiation: Where should I start?
EURES

Veiciet izpēti

Pārrunas vislabāk būtu uzsākt ar skaidrību par vēlamo algas lielumu vai tās diapazonu, lai būtu sākuma punkts, ar kuru sākt algas apspriešanu. Taču šim algas lielumam vai diapazonam ir jābūt reālam, citādi apspriešana var nevirzīties vēlamajā virzienā. Uzzinot atalgojumu jums piedāvātajam līdzīgos amatos, var rasties skaidrs priekšstats par vēlamo algu, kas nostiprinās jūsu kopējo nostāju, veicot pārrunas par amatu.

Apzinieties savas stiprās puses

Iespējams, jums padodas pārdošana. Iespējams, rakstāt 70 vārdus minūtē. Varbūt spējat vienkāršu ieceri pārvērst par kaut ko maģisku. Neatkarīgi no tā, kādas ir jūsu prasmes, tās var noderēt jebkurā uzņēmumā. Tās ir arī kā lieliski pārrunu punkti, tādēļ apziniet tās, gatavojoties pārrunām.

Ļaujiet darba devējam uzņemties vadību

Darba devējs, tāpat ka jūs, varbūt ir apsvēris konkrētu algas lielumu. Tas var būt līdzīgs jūsu iedomātajam, bet var būt arī diezgan atšķirīgs. Ļaujot darba devējam uzņemties vadību un pirmajam atklāt algas lielumu, jums būs iespēja saprast, cik atbilstošs tas ir jūsu vēlmēm, kā arī sniegs iespēju pielāgot sev vēlamo algas lielumu, ja to vēlaties.

Saglabājiet objektivitāti

No algas lieluma ir atkarīgas daudzas mūsu dzīves jomas, tādēļ algas apspriešana var būt ļoti personiska. Tas ir saprotams, taču pēc iespējas centieties atturēties no emociju paušanas apspriešanas laikā. Jūsu miers un savaldība palīdzēs radīt profesionālu priekšstatu par jums, kas darba devēju, visticamāk, piesaistīs. No otras puses, ļaušanās emocijām var radīt darba devēja distancēšanās risku un mazināt pārrunu izredzes.

Nesteidzieties

Algas apspriešana var būt biedējoša un trauksmaina, tādēļ var rasties vēlme to ātrāk pabeigt. Nedariet tā! Nesteidzoties pievērsieties visiem punktiem, kas ir jums svarīgi. Jūs noteikti nevēlaties beigt pārrunas, izjūtot nožēlu.

Cerams, ka šie ieteikumi jums palīdzēs vienoties par tādu algu, kādu vēlējāties. Veiksmi pārrunās!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.