Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 20. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Vadāt vai veidojat mazu uzņēmumu? Uzziniet, kā EURES var palīdzēt

Vai jums ir mazāk par 250 darbiniekiem? Vai jūsu gada apgrozījums ir mazāks par 50 miljoniem EUR? Ja tā, jūs tiekat uzskatīts par mazu un vidēju uzņēmumu (MVU). Neatkarīgi no tā, vai jūsu uzņēmums jau darbojas vai arī to vēl tikai veidojat, EURES var palīdzēt vienkāršot šo procesu.

Running or starting a small business? Here’s how EURES can help
Shutterstock

Ar ko sākt?

Jums kā ES pilsonim ir tiesības sākt uzņēmējdarbību jebkurā dalībvalstī.

Lai sāktu samazināt birokrātiju, apmeklējiet vietni Pašnodarbinātība (Dzīves un darba apstākļi). Nolaižamajā izvēlnē izvēlieties valsti, kurā vēlaties atvērt MVU. Pēc tam soli pa solim varat iepazīties ar attiecīgo procedūru.

Ieteikumi par finansējumu

EURES nenodrošina tiešu finansējumu, taču ir vairākas ES programmas, kas piedāvā aizdevumus vai dotācijas atkarībā no jūsu MVU veida. Lai uzzinātu, vai pastāv tāda finansēšanas programma, kas varētu palīdzēt jūsu MVU, izlasiet Iesācēja ceļvedi ES finansējuma saņemšanai.

Ja domājat par aizdevumu vai pašu kapitāla finansējumu, varat izmēģināt COSME sniegtās iespējas. Tā ir ES Uzņēmumu un mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas programma (2014.–2020. g.). Tā sniedz piekļuvi aizdevumiem ar vietējo finanšu iestāžu starpniecību. Lai uzzinātu, kur savā valstī pieteikties dalībai šajā programmā, apmeklējiet vietni Piekļuve finansējumam.

Ja jūsu MVU ir nonācis finansiālās grūtībās, Eiropas Komisija jums var palīdzēt novērtēt esošo situāciju un rast labākos risinājumus. Plašāka informācija pieejama vietnē Bankrots un otrā iespēja.

Atrodiet darbiniekus ar EURES starpniecību

EURES piedāvā dažādas platformas, kur jūs varat reklamēt darbvietas un atrast atbilstošus darba meklētājus.

Reģistrējieties bez maksas kā darba devējs, lai piekļūtu Darba devējiem paredzētajai CV meklēšanas iespējai, kas ļauj atrast cilvēkus, kuri vēlas strādāt jūsu darbības jomā. Pēc tam varat lasīt darba meklētāju CV tiešsaistē un saglabāt vispiemērotākos.

Ja plānojat pieņemt darbā jauniešus, tostarp mācekļus vai praktikantus no visas Eiropas, jums varētu noderēt Drop’pin@EURES.

Kāpēc gan neievietot darba sludinājumu EURES portālā? Apmeklējiet vietnes sadaļu Ievietot darba sludinājumu, lai uzzinātu, kā to izdarīt. Jūs varat ievietot sludinājumu savas valsts darbvietu datubāzē un pievienot saiti uz EURES portālu. Izvēlieties valsti nolaižamajā izvēlnē, lai atrastu savu vietējo kontaktpersonu.

Darba tiesības

Vai vēlaties pieņemt darbā darbiniekus no citām dalībvalstīm? Sadaļā Dzīvošana un darbs iepazīstieties ar informāciju par darba atļaujām un par to, kā reģistrēt darba ņēmējus.

Veidojiet kontaktus

  • Ja vēlaties izvērst savu darbību starptautiskā mērogā, vērsieties pēc padoma un atbalsta Eiropas Biznesa atbalsta tīklā. Tīklā darbojas tūkstošiem ekspertu, kas var jums palīdzēt izveidot noderīgus starptautiskus kontaktus.
  • Uzziniet par gaidāmajiem pasākumiem vietnē Eiropas Darba dienas. Šie pasākumi dod jums iespēju vienuviet satikt lielu skaitu darba meklētāju. Šo pasākumu laikā jūs varat reklamēt savu MVU un piedāvātās darbvietas. Jūs varat arī iepriekš ieplānot darba intervijas, lai pasākuma laikā pieņemtu darbā darbiniekus. Ja nevarat doties uz šiem pasākumiem, varat tos apmeklēt tiešsaistē.
  • Regulāri tiek organizētas arī Eiropas Darba devēju dienas, kurās varat veidot kontaktus ar citiem savas nozares uzņēmumiem un profesionālās apmācības speciālistiem.
  • Vai vēlaties apmeklēt Starptautisko darba gadatirgu? Tas ir vēl viens veids, kā tikt pamanītam un piesaistīt vislabākos darbiniekus. Tā ir arī iespēja iepazīties ar konkurentiem.

Šo pasākumu norises laiku varat uzzināt EURES pasākumu kalendārā.

Iespējas uzņēmumiem

Vai varat piedāvāt pakalpojumus, kas nepieciešami Komisijas vajadzībām? Tā sadarbojas ar MVU, kas tai sniedz dažādus pakalpojumus. Noskaidrojiet, kādi ir piedāvātie līgumi, un varbūt tieši jūs varat uzvarēt konkursā, atsaucoties uz uzaicinājumiem iesniegt priekšlikumus.

Ja jums ir jautājumi, noklikšķiniet uz zemāk redzamās saites, lai sazinātos ar EURES darbiniekiem.

 

Saistītās saites:

Pašnodarbinātība (Dzīves un darba apstākļi)

Iesācēja ceļvedis ES finansējuma saņemšanai

Programma COSME

Piekļuve finansējumam

Bankrots un otrā iespēja

EURES — Darba devējiem paredzētā CV meklēšanas iespēja

Drop’pin@EURES

Ievietot darba sludinājumu

Dzīvošana un darbs

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls

Eiropas Darba dienas

EURES — Pasākumu kalendārs — Eiropas Komisija

Uzaicinājumi iesniegt priekšlikumus

ES uzņēmējdarbības atbalsta programmas

EURES darbinieki

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbvietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaES mobilitātes instrumentu kopumsĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiDarba dienas/pasākumiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.