Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva12. března 2018Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Správný životopis pro správnou práci díky italské pobočce sítě EURES

Italská pobočka sítě EURES poskytuje mladým uchazečům o zaměstnání nástroje, které jim pomohou s prvními kroky k mezinárodní kariéře.

The right CV for the right job, thanks to EURES Italy
EURES Abruzzo

Na základě spolupráce s univerzitou v italském Teramu nabízí italská pobočka sítě EURES workshopy pro studenty, absolventy a veřejnost, na nichž se naučí, jak vypracovat působivý životopis v italštině a angličtině.

Účastníci se naučí, jak napsat životopis v obou jazycích, se zaměřením na evropský formát životopisu Europass, jak zaregistrovat svůj životopis na portálu EURES, napsat motivační dopis pro zaměstnavatele v Itálii a v zahraničí, jak napsat spontánní žádost, jak se ucházet o volné pracovní místo na portálu EURES a jak vystupovat na pracovním pohovoru.

Z tohoto projektu těží již mnoho mladých uchazečů o zaměstnání. Jedním z nich je Saverio Zappacosta, 24 let, z italského města Pescara, který se zapsal na fakultu komunikačních věd a nyní tráví rok na univerzitě ve Wyomingu ve Spojených státech amerických.

„Tento seminář mi změnil život, protože se konal těsně předtím, než jsem odletěl do USA,“ říká. „Pochopil jsem rozdíly mezi životopisy v různých zemích a naučil se, jak nejlépe prodat své dovednosti podle toho, do jaké země se chystám a o jakou práci se ucházím. Před seminářem jsem si neuvědomoval, že některé mé dovednosti jsou jedinečné, a nyní je v životopisu dokážu lépe zdůraznit.“ Práci našel bezprostředně poté, co dorazil do Ameriky.

Dalším úspěšným uchazečem je 22letý Mirko Rabottiny z italského Terama, který studuje druhým rokem ekonomii.

„Workshop mi při přípravě životopisu pomohl zásadním způsobem. Zejména jsem se naučil, jaký model použít a jak jej upravit pro konkrétní žádosti,“ říká. „Na konci jsem vytvořil životopis v podobě infografiky i anglickou verzi životopisu Europass, kterou jsem použil, když jsem se ucházel o několik pracovních míst. Vybraly mě tři z pěti agentur, kterým jsem zaslal žádost.“

Anna Bongiovanniová, poradkyně sítě EURES v italském městě Abruzzo, má na starost spolupráci s univerzitou v Teramu. „Spolupráci jsme navázali v roce 2011 a 22. listopadu téhož roku jsme uspořádali první workshop, kde jsme radili studentům, jak sestavit životopis v obou jazycích,“ říká.

Akce se nyní koná pravidelně v rámci dvou dnů profesního poradenství, které univerzita každoročně pořádá. Další workshop se uskutečnil 6. listopadu.

Profesora Christiana Corsiho, zástupce rektora na univerzitě v Teramu, spolupráce se sítí EURES těší.

„Seminář je součástí našeho dne profesního poradenství, jehož prostřednictvím absolventy a studenty připravujeme na pracovní pohovory,“ uvádí. „Workshop je velmi užitečný při zlepšování znalostí studentů ohledně nástrojů pro aktivní vyhledávání. Toto školení již bylo přínosem pro mnoho studentů a mladé účastníky učí, že je potřeba sledovat dovednosti a pracovní profily, které se na trhu práce vyžadují, a tak zvyšovat svoji zaměstnatelnost.“

 

Související odkazy:

Univerzita v Teramu

Workshop italské pobočky sítě EURES zaměřený na vypracování životopisů

Vzor životopisu Europass

Volná pracovní místa na portálu EURES

Den profesního poradenství na univerzitě v Teramu

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Témata
Osvědčené postupy EURESRady a tipyTrendy náboru
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.