Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok21. februára 2018Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Jedinečný nádych: skutočné príbehy o pracovnom úspechu v Dánsku

Pracovný portálWorkindenmark pripravil novú brožúru prinášajúcu viaceré príbehy o úspechu ľudí, ktorí spravili odvážny krok a rozhodli sa žiť a pracovať v Dánsku.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

V brožúre s názvom Za úspechom do Dánska sa opisujú strasti a ťažkosti ôsmich jednotlivcov s rôznymi životnými cestami, ktorí zanechali svoje domovy, priateľov a rodiny a vydali sa za dobrodružstvom do Dánska.

Workindenmark je verejná služba zamestnanosti, ktorej cieľom je pomôcť medzinárodným uchádzačom nájsť si zamestnanie na dánskom trhu práce a pomáhať zamestnávateľom nájsť zamestnancov na pracovné miesta, ktoré je ťažké obsadiť. V rámci tejto služby sa vypracovala brožúra, ktorá má poskytnúť skutočný obraz o tom, čo to znamená presídliť sa do Dánska a žiť tam ako pracovník zo zahraničia.

Brožúra Za úspechom do Dánska predstavuje bohatú ponuku príležitostí na dánskom trhu práce. Ľudia, o ktorých sa v brožúre píše, si našli nové miesta v rôznych profesijných oblastiach, ako sú napríklad strojárenstvo, zdravotníctvo, veda o živej prírode, komunikácie a IT.

V brožúre sa poskytuje hlbší pohľad na dôvody presťahovania sa, prvé dojmy z krajiny a kultúry, ťažkosti, ktorým ľudia čelili, a ako ich prekonali, a drobné rozdiely, ktoré odhalili po príchode.

Pedro Leitao, ktorý sa presťahoval do mesta Aars z portugalského Lisabonu, spomína: „Najviac prekvapuje to, akí otvorení Dáni sú... už po druhom týždni som dostal pozvánku na večeru.“

Iní vysvetľujú svoje prekvapenie z absencie hierarchie v dánskej štruktúre riadenia, ktorá umožňuje rýchlejší a ľahší kariérny postup ako v niektorých iných krajinách.

V brožúre je aj objasnené, ako funguje rovnováha medzi pracovným a súkromným životom v Dánsku. Ako povedal Fabrizio Moroni, ktorý je z Milána, ale v súčasnosti býva v Skanderborgu: „Stále ma prekvapuje, aké je všetko uvoľnenejšie v porovnaní s tým, na čo som zvyknutý, a napriek tomu stále veľmi produktívne… Pracujem tu menej, ale sústredenejšie. To je podstatný rozdiel v pracovnej kultúre.“

Brožúra vám skutočne priblíži realitu urobenia takéhoto kroku. Nájdete v nej viac než len štatistické údaje a čísla. Objavíte v nej skutočných ľudí a ich skúsenosti podané ich vlastnými slovami.

Ak hľadáte novú prácu, zmenu kariéry a nový spôsob života, čo tak zvážiť Dánsko? Obráťte sa na Workindenmark a získajte vlastnú kópiu brožúry Za úspechom do Dánska alebo si prevezmite verziu v pdf na webovej stránke. Môžete napísať e-mail na adresuworkindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) alebo využiť možnosť rozhovoru naživo každý piatok od 10. do 13. hod (SEČ).

 

Súvisiace odkazy:

Workindenmark

 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcusiete Eures

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

EURES na sieti  LinkedIn

Témy
Úspešné príbehy
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.