Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy21 lutego 2018Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Osobiste doświadczenia – prawdziwe historie sukcesu w Danii

Służba zatrudnienia Workindenmark przygotowała nową broszurę zawierającą szereg osobistych historii sukcesu osób, które wykonały odważny ruch, decydując się na osiedlenie i pracę w Danii.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

Broszura zatytułowana „Making it Work in Denmark” przedstawia wysiłki i zmagania ośmiu osób wywodzących się z całkowicie różnych środowisk, które opuściły swoje domy, swoich przyjaciół i swoje rodziny, by rozpocząć duńską przygodę.

Workindenmark jest publiczną służbą zatrudnienia, której celem jest pomoc międzynarodowym kandydatom w znalezieniu pracy na duńskim rynku oraz pomoc pracodawcom w znalezieniu pracowników na trudne do obsadzenia stanowiska.Przygotowana przez nią broszura ma na celu pokazanie, z czym faktycznie wiąże się osiedlenie i zamieszkanie w Danii jako ekspatriant.

Broszura „Making it Work in Denmark” ukazuje bogactwo możliwości na duńskim rynku pracy. Przedstawione w niej osoby znalazły nową pracę w różnych obszarach zawodowych, takich jak inżynieria, opieka zdrowotna, nauki o życiu, komunikacja oraz technologia informacyjna.

W broszurze przedstawiono powody przeprowadzki, pierwsze wrażenia dotyczące kraju i kultury, trudności napotkane przez te osoby oraz sposoby, w jakie je pokonały, a także drobne niuanse, jakie odkryły po przybyciu.

Pedro Leitao, który przeprowadził się do Aars z Lizbony w Portugalii, wspomina: „Największą niespodzianką była dla mnie otwartość Duńczyków... już po drugim tygodniu spędzonym w Danii otrzymałem zaproszenie na kolację”.

Inni wyjaśniają, że zaskoczył ich brak hierarchii w duńskiej strukturze zarządzania, który umożliwia szybszy i łatwiejszy rozwój kariery niż w niektórych innych krajach.

Broszura umożliwia głębsze zrozumienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w Danii. Pochodzący z Mediolanu Fabrizio Moroni mieszkający obecnie w Skanderborgu wyjaśnia: „Bardzo zaskoczyło mnie to, że atmosfera jest znacznie luźniejsza w porównaniu z atmosferą w moim poprzednim miejscu pracy, jednak wciąż bardzo sprzyja produktywności... Tutaj pracuję mniej, lecz jestem bardziej skoncentrowany. To zdecydowana różnica w kulturze pracy”.

Broszura przedstawia prawdziwy obraz konsekwencji dokonania takiego kroku. Zawiera coś więcej niż tylko statystyki i liczby – historie prawdziwych osób oraz ich doświadczenia opowiedziane własnymi słowami.

Jeżeli poszukujesz nowej pracy, zmiany ścieżki kariery oraz nowego stylu życia, Dania jest propozycją wartą rozważenia. Skontaktuj się z Workindenmark, aby otrzymać własny egzemplarz broszury „Making it Work in Denmark”, lub pobierz ją w wersji pdf ze strony internetowej. Możesz wysłać e-mail na adres workindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) lub wysłać wiadomość na czacie na żywo odbywającym się w każdy piątek od godz. 10.00 do 13.00 (czasu środkowoeuropejskiego).

 

Powiązane linki:

Workindenmark

 

Dodatkowe informacje:

Znajdź doradcęEURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Historie sukcesów
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.