Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 21. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Personiskā pieredze – reāli stāsti par darbu Dānijā

Dienests Workindenmark sagatavojis jaunu brošūru, kur apkopota veiksmīgā pieredze, ko guvuši cilvēki, kuri pieņēmuši drosmīgu lēmumu – dzīvot un strādāt Dānijā.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

Brošūrā „Patiesi stāsti par darbu Dānijā” aprakstīts, ko piedzīvojuši un pārdzīvojuši tie astoņi cilvēki ar atšķirīgiem dzīves gājumiem, kuri atstājuši mājas, draugus un ģimenes, lai dotos piedzīvojumā uz Dāniju.

Workindenmark ir valsts nodarbinātības dienests, kas kandidātiem no citām valstīm palīdz atrast darbu Dānijas darba tirgū, bet darba devējiem palīdz aizpildīt vakances, kurām darbiniekus ir grūti atrast. Dienests šo brošūru ir sagatavojis, lai radītu patiesu priekšstatu par pārcelšanos uz Dāniju un dzīvi šajā valstī kā ārvalstu darba ņēmējam.

Brošūrā „Patiesi stāsti par darbu Dānijā” parādītas Dānijas darba tirgus plašās iespējas. Brošūrā attēlotie cilvēki ir atraduši jaunas darbavietas dažādās profesionālajās jomās, piemēram, tehnika, veselības aprūpe, dzīvības zinātnes, sakari un IT.

Brošūrā aplūkoti pārcelšanās iemesli, pirmie iespaidi par valsti un tās kultūru, problēmas, ar kurām saskaras cilvēki, un kā viņi tās risina, kā arī pārsteigumi pēc ierašanās.

Piemēram, Pedro Leitao, kas pārcēlies uz Orsu (Aars) no Lisabonas Portugālē, stāsta: „Visvairāk mani pārsteidza tas, ka dāņi ir tik atvērti… jau pēc divām nedēļām es saņēmu ielūgumu uz pusdienām.”

Citus pārsteidzis tas, ka Dānijas uzņēmumu vadības struktūrā nav hierarhijas, tāpēc karjeras izaugsme var notikt ātrāk un vienkāršāk nekā citās valstīs.

Brošūra rada labāku izpratni par darba un privātās dzīves līdzsvaru Dānijā. Piemēram, Fabrizio Moroni, kas pārcēlies no Milānas un tagad dzīvo Skanderborgu (Skandeborg), stāsta: „Biju patiešām pārsteigts, ka darbs norit brīvāk, nekā esmu radis, taču tas joprojām ir produktīvs… Šeit jāstrādā mazāk, taču intensīvāk. Tā ir ļoti atšķirīga darba kultūra.”

Brošūra sniedz patiesu priekšstatu par reālo situāciju šādas pārcelšanās gadījumā. Tas ir plašāks nekā statistikas dati un skaitļi; tā ir pieredze, ko saviem vārdiem izstāsta īsti cilvēki.

Ja meklējat jaunu darbu, vēlaties mainīt profesiju vai meklējat jaunu ceļu dzīvē ,– kālab gan neapsvērt iespēju doties uz Dāniju. Sazinieties ar Workindenmark, lai saņemtu savu brošūras „Patiesi stāsti par darbu Dānijā” kopiju, vai lejupielādējiet PDF versiju no tīmekļa vietnes. Varat sazināties, rakstot uz e-pasta adresi workindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) vai tērzējot tiešsaistē katru piektdienu no 10.00 līdz 13.00 (CET).

 

Saistītās saites

Workindenmark

 

Papildu informācija

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.