Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2018 m. vasario 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Asmeninė patirtis. Tikros sėkmės Danijoje istorijos

Užimtumo tarnyba „Workindenmark“ parengė naują brošiūrą su keliomis asmeninėmis žmonių, kurie drąsiai ryžosi apsigyventi ir įsidarbinti Danijoje, sėkmės istorijomis.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

Brošiūroje pavadinimu „Sėkmės Danijoje istorijos“ aprašomi aštuonių įvairiausios patirties turinčių žmonių, kurie paliko savo namus, draugus ir šeimas tam, kad leistųsi į nuotykius Danijoje, išbandymai ir nesėkmės.

Workindenmark“ yra valstybinė užimtumo tarnyba, kurios tikslas – padėti tarptautinio lygmens kandidatams rasti darbą Danijos rinkoje, o darbdaviams – užpildyti darbo vietas, į kurias sunku rasti tinkamų kandidatų. Užimtumo tarnyba parengė brošiūrą kaip priemonę, padėsiančią iš tikrųjų suprasti, ką reiškia persikelti į Daniją ir ten gyventi kaip emigrantui.

Leidinyje „Sėkmės Danijoje istorijos“ atskleidžiama, kiek daug galimybių yra Danijos darbo rinkoje. Brošiūroje aprašomi žmonės įsidarbino įvairiose profesinės veiklos srityse, kaip antai inžinerija, sveikatos priežiūra, gyvosios gamtos mokslai, komunikacija ir IT.

Brošiūroje pasakojama apie persikraustymo į kitą šalį paskatas, pirmus įspūdžius apie šalį ir kultūrą, sunkumus, su kuriais susidūrė aprašomi žmonės, bei tai, kaip juos įveikė, ir nedideles smulkmenas, kurias pastebėjo atvykę.

Iš Lisabonos (Portugalija) į Orsą persikėlęs Pedro Leitao pasakoja: „Labiausiai mane nustebino tai, kad danai tokie atviri... Praėjus dviem savaitėms po mano atvykimo jau buvau pakviestas vakarienės.“

Kiti paaiškina, jog buvo nustebę dėl to, kad danų valdymo struktūroje nėra hierarchijos, todėl galima greičiau ir paprasčiau nei kitose šalyse siekti karjeros.

Brošiūroje išsamiau analizuojama profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra Danijoje. Iš Milano kilęs, bet šiuo metu Skanderborge gyvenantis Fabrizio Moroni pasakoja: „Stebėjausi, kad viskas laisviau, nei esu pratęs, bet darbas vis tiek produktyvus... Čia dirbu mažiau, bet labiau orientuotai. Tai didelis skirtumas darbo kultūroje.“

Brošiūroje pasakojama, kaip, žengus tokį žingsnį, viskas vyksta iš tikrųjų. Šiame leidinyje pateikiama ne vien statistika ir skaičiai, čia aprašomi realūs žmonės ir jų pačių žodžiais papasakotos patirtys.

Jeigu ieškote naujo darbo, norite karjeros arba gyvenimo būdo pokyčių, apsvarstykite galimybes visa tai įgyvendinti Danijoje. Norėdami gauti brošiūros „Sėkmės Danijoje istorijos“ kopiją, susisiekite su užimtumo tarnyba „Workindenmark“, arba parsisiųskite PDF formato versiją iš svetainės. Galite susisiekti e. paštu workindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) arba tiesioginiu pokalbiu internetu penktadieniais nuo 10 val. iki 13 val. (CET).

 

Susijusios nuorodos

Workindenmark

 

Daugiau informacijos

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Sėkmės istorijos
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.