Põhisisu juurde
EURES
Artikkel21. veebruar 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Isiklik kogemus: tõestisündinud edulood Taanist

Workindenmark on välja andnud uue brošüüri, mis sisaldab mitme inimese edulugu, kes tegid julge sammu ning asusid elama ja töötama Taani.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

Brošüüris pealkirjaga „Making it Work in Denmark“ („Taani edulood“) jälgitakse, milliste proovikivide ja katsumustega on pidanud silmitsi seisma kaheksa erineva eluala inimesed, kes jätsid maha oma kodud, sõbrad ja pered, et võtta ette seiklus Taanis.

Workindenmark on riiklik tööhõiveteenistus, mis aitab välisriigi kandidaatidel leida Taani tööturul tööd ning tööandjatel leida töötajaid raskesti täidetavatele ametikohtadele. Brošüüri eesmärk on näidata, mida ümberasumine ning Taanis võõrtöötajaks olemine tegelikult tähendab.

„Making it Work in Denmark“ tutvustab Taani tööturu pakutavaid rohkeid võimalusi. Brošüüris kirjeldatud isikud leidsid uue töökoha erinevatel elualadel, näiteks inseneriteenused, tervishoid, bioteadused, side ja IT.

Brošüüris antakse ülevaade Taani elama asumise põhjustest ning sellest, millised olid esmamuljed riigist ja kultuurist, mis raskustega tuli kokku puutuda ning kuidas need ületati, samuti kirjeldatakse saabumisel märgatud pisiasju.

Nagu märgib Portugalist Lissabonist pärit Pedro Leitao, kes asus elama Aarsi: „Kõige üllatavam oli minu jaoks see, et taanlased on väga avatud... juba teisel nädalal kutsuti mind õhtusöögile.“

Teistele oli üllatuseks hierarhia puudumine Taani juhtimisstruktuuris, mis võimaldab kiiremini ja kergemini karjääri teha kui mõnes teises riigis.

Brošüür aitab paremini mõista Taanile iseloomulikku töö ja eraelu tasakaalu. Milanost pärit Fabrizio Moroni, kes elab nüüd Skanderborgis, sõnab: „Mind paneb tõeliselt imestama asjaolu, et elu on siin palju vabam võrreldes sellega, millega olin harjunud, kuid siiski kõik toimib... Siin töötan vähem, kuid keskendunumalt. See on suur erinevus töökultuuris.“

Brošüür annab aimu sellest, kuidas teise riiki elama asumine tegelikult välja näeb. See on midagi enamat kui statistika ja numbrid. Kirjeldatud on reaalsete inimeste kogemusi nende endi pilgu läbi.

Kui otsid uut töökohta ning ihaldad karjääri- ja elumuutust, võiksid kaaluda Taanit. Võta ühendust asutusega Workindenmark, et hankida brošüür „Making it Work in Denmark“ või laadi veebist alla PDF-versioon. Ühendust saab meilitsi workindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) või veebivestluse teel reedeti kell 10.00–13.00 (Kesk-Euroopa aja järgi).

 

Seotud lingid

Workindenmark

 

Lisateave

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Edulood
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.