Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2021. gada 22. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Mūsu pieci ieteikumi darbiniekiem, kuri atgriežas darbavietā

Pēc strādāšanas no mūsu virtuvēm, dzīvojamām istabām un pat guļamistabām Covid-19 pandēmijas laikā atgriešanās birojā var likties biedējoša. Izlasiet mūsu piecus galvenos ieteikums mierīgai pārejai atpakaļ uz darbavietu.

Our top 5 tips for employees returning to the workplace
EURES

1.Atvēliet laiku, lai pielāgotos

Ja jūsu darba devējs to atļauj, centieties pakāpeniski pierast pie savas ierastās darbavietas. Iesākumā darbavietas apmeklēšana dažas dienas nedēļā un darbs no mājām citās dienās palīdzēs atlicināt laiku, lai pielāgotos atšķirībai starp darba vidēm. Daudziem cilvēkiem atgriešanās darbavietā būs liela pārmaiņa. Jāpierod, ka apkārt vairāk ļaužu, troksnis un ilgāks laiks ceļā, kā arī jāpierod pie pilnas slodzes darbalaika.

2.Pielāgojiet savu ikdienas kārtību

Regulāra braukāšana jums prasa vairāk laika, nekā aiziet līdz mājas birojam. Tas nozīmē, ka modinātājpulkstenis jāiestata agrāk. Lai sagatavotu atgriešanos darbavietā, pat ja tikai vienu dienu nedēļā, sāciet domāt par to, kā konsekventi piecelties laikā, kad tas vajadzīgs tajās dienās, kad atstājat māju, kā arī sagatavojiet lenču iepriekšējā vakarā. Tas padarīs daudz vieglāku atgriešanos darbavietā un mazāk izmainīs jūsu ierasto kārtību.

3.Nebaidieties uzdot jautājumus

Katram atgriešanās darbā norit savādāk, un uzņēmumos piemēroto politiku diapazons ir plašs. Tādēļ jums var rasties daudz jautājumu. Pirms atgriešanās darbavietā pārliecinieties, ka esat visu pavaicājis savam darba devējam, arī par autostāvvietām, velosipēdu novietnēm un aizslēdzamiem skapīšiem, vai arī par veselības un drošības pasākumiem. Ir svarīgi zināt, ko sagaidīt, kad tur ierodaties. Jo vairāk zināsiet, jo ērtāk jutīsieties. Ja neesat drošs par jūsu uzņēmuma attālinātā un hibrīddarba politikas nostādnēm, sāciet dialogu!

4.Izpētiet jaunus darba veidus

Darba pasaule pēc Covid-19 pandēmijas ir daudz elastīgāka. Jums var būt vēlme sākt darbu agrāk, lai izvairītos no satiksmes sastrēgumiem, vai vēlme izmēģināt hibrīddarba modeļus, ja jūsu uzņēmuma politikas nostādnes to atļauj. Pēc pārrunāšanas ar savu darba devēju, izdibiniet, kas jums der un kas palielina jūsu ražīgumu, kā arī veselību un labjūti. Jūs varētu atrast vairāk laika, ko pavadīt kopā ar ģimeni, vai veikt sev tīkamas lietas, padarot darba nedēļu patīkamāku, bet neatsakoties no korporatīviem mērķiem.

5.Neaizmirstiet tiešsaistes rīkus

Ja pandēmijas laikā esat pārgājis uz sadarbspējīgākiem tiešsaistes rīkiem, turpiniet tos izmantot darbavietā. Daudzos gadījumos sadarbība grupās un uzņēmumos ir uzlabojusies, un šīs inovācijas joprojām noder un stiprina darba sistēmas. Jaunajām tiešsaistes platformām būs ilgstoša ietekme uz darba praksi, un tās joprojām ļaus kolēģiem sazināties neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas. Tas arī nozīmē, ka nav jāmaina jūsu attieksme pret darbu, atgriežoties darbavietā.

Vairāk ieteikumu par darbu pēc COVID-19 pandēmijas skatiet mūsu rakstā Kāpēc vispārīgās prasmes un emocionālā inteliģence ir svarīgākas nekā jebkad agrāk

 

Saistītie raksti:

Kāpēc vispārīgās prasmes un emocionālā inteliģence ir svarīgākas nekā jebkad agrāk

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.