Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok31. júla 2017Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Francúzska sprievodkyňa sa cez online deň pracovných príležitostí dostala na portugalské ostrovy

Online veľtrh pracovných príležitostí s názvom Seize the Summer, ktorý sa zameriava na sezónne práce, bol veľmi prínosný pre jednu portugalskú cestovnú kanceláriu a pre francúzsku uchádzačku o zamestnanie.

Online job day sends French tour guide to Portuguese islands
E(O)JD

TuriAzores je malá cestovná kancelária na Azorských ostrovoch, ktorá sa zameriava na výlety so sprievodcom a aktivity vo voľnej prírode. Jej riaditeľ mal v úmysle prijať medzinárodných zamestnancov, a preto sa rozhodol zúčastniť na Európskom dni pracovných príležitostí organizovaným online s názvom Seize the Summer, ktoré sa konalo vo februári.

V deň konania tohto podujatia si Laura Combrié z Francúzska prezerala na internete voľné pracovné miesta. Všimla si ponuku kancelárie TuriAzores, ktorá hľadala sprievodcov a vodičov minibusov a telefonicky sa na toto miesto prihlásila. Laurin profil kanceláriu okamžite zaujal rozhodla sa, že ju prijmú.

TuriAzores sídli na ostrove Terceira, ktorý je súčasťou súostrovia Azory v Atlantickom oceáne. „Špecializujeme sa na pešie prehliadky miest, pešiu turistiku a trekking, výlety miniautobusmi a autobusmi a podobne. V súčasnosti má náš tím štyroch sprievodcov,“ vysvetľuje riaditeľ Miguel Mendonça.

„Rozhodli sme sa zúčastniť na dni pracovných príležitostí siete EURES, pretože sme potrebovali zamestnať niekoho, kto hovorí plynule po francúzsky alebo nemecky. Hľadal som niekoho otvoreného novým skúsenostiam a obzorom.“

Ako ďalej uviedol, prijímacie konanie bolo jednoduché a neváhal by odporučiť toto podujatie ďalším zamestnávateľom alebo uchádzačom o zamestnanie.

„Hľadala som informácie o trhu práce na Azorských ostrovoch prostredníctvom elektronickej četovacej služby siete EURES,“ rozpráva 27-ročná Laura z regiónu Ardèche vo Francúzsku. „Portugalský poradca, ktorý odpovedal na moje otázky, ma informoval o tomto podujatí a vyzval ma, aby som sa prihlásila. Našla som zoznam spoločností, ktorým som poslala špekulatívne žiadosti. Četovacej službe sa spočiatku dalo ťažko porozumieť, ale tento typ elektronického podujatia by som odporučila, pretože je to ďalší spôsob hľadania informácií.“

Laura teraz využíva podporu z programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES na presťahovanie na ostrov Terceira a štúdium portugalčiny.

Podujatie zamerané na odvetvie cestovného ruchu a stravovacích a ubytovacích služieb bolo organizované v spolupráci medzi pobočkami siete EURES Portugalsko, Chorvátsko, Slovinsko a Španielsko, pričom sa zúčastnili aj Taliansko, Grécko, Malta a Cyprus.

„Väčšina zamestnávateľov bola príjemne prekvapená množstvom a kvalitou žiadostí, ktoré dostali,“ tvrdí Ana Margarida Silva z pobočky siete EURES v Portugalsku, „a prejavili záujem o účasť aj v budúcich ročníkoch.“

 

Súvisiace odkazy:

Seize the Summer

Webové sídlo cestovnej kancelárie TuriAzores

Sprievodcov a vodičov minibusov

Tvoje prvé pracovné miesto EURES

Tvoje prvé pracovné miesto EURES

 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Sieť EURES na Google+

Témy
osvedčený postup EURESPracovné dni/podujatiaTrendy náboruSociálne médiáMladosti
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.