Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy31 lipca 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

W następstwie internetowych dni pracy francuska przewodniczka jedzie na portugalskie wyspy

Internetowe targi pracy Seize the Summer miały owocne rezultaty dla portugalskiej firmy turystycznej i Francuski poszukującej pracy.

Online job day sends French tour guide to Portuguese islands
E(O)JD

TuriAzores jest małą firmą turystyczną na Azorach zajmującą się przede wszystkim wycieczkami z przewodnikiem i wydarzeniami plenerowymi. Jej dyrektor chciał zatrudnić zagranicznych pracowników i dlatego zdecydował się wziąć udział w europejskich internetowych dniach pracy po nazwą Seize the Summer (Wykorzystaj lato), które miały miejsce w lutym.

W dniu tego wydarzenia Laura Combrié z Francji przeglądała internetowe ogłoszenia o pracę Znalazła ogłoszenie TuriAzores o wolnych stanowiskach pracy dla przewodników i kierowców minivanów i zadzwoniła do firmy, aby zgłosić swoją kandydaturę. Firma natychmiast zainteresowała się profilem Laury i podjęła decyzję o jej zatrudnieniu.

TuriAzores ma siedzibę na wyspie Terceira, należącej do archipelagu azorskiego na Oceanie Atlantyckim. – Specjalizujemy się w pieszych wycieczkach miejskich, wędrówkach i trekkingu, wycieczkach furgonetkami i autobusami itp. Nasz zespół liczy obecnie czterech przewodników – wyjaśnia dyrektor Miguel Mendonça.

– Zdecydowaliśmy się na udział w dniach pracy EURES, ponieważ musieliśmy zatrudnić osobę z biegłą znajomością języka francuskiego lub niemieckiego. Szukałem także osoby otwartej na nowe doświadczenia i chcącej poszerzać swoje horyzonty.

Jak twierdzi, proces rekrutacji był łatwy i bez wahania może polecać to wydarzenie innym pracodawcom i osobom poszukującym pracy.

– Szukałam informacji o rynku pracy na Azorach poprzez czat elektroniczny EURES – mówi 27-letnia Laura z francuskiego regionu Ardèche. – Portugalski doradca, który udzielał odpowiedzi na moje pytania, powiedział mi o tym wydarzeniu i zachęcił mnie, abym się zgłosiła. Znalazłam listę przedsiębiorstw, do których wysłałam wstępne wnioski. Na początku trudno było zrozumieć usługę czat, ale mogę polecić ten rodzaj wydarzeń internetowych, które są kolejnym sposobem pozyskiwania informacji.

Laura uzyskuje obecnie wsparcie z programu „Twoja pierwsza praca z EURES-em” na przeprowadzkę na wyspę Terceira i naukę portugalskiego.

Opisywane wydarzenie, skierowane do branży turystycznej i wypoczynkowej, obejmowało współpracę służb EURES z Portugalii, Chorwacji, Słowenii i Hiszpanii, a uczestniczyły w nim również Włochy, Grecja, Malta i Cypr.

– Większość pracodawców było pod wrażeniem liczby i jakości otrzymanych aplikacji – twierdzi Ana Margarida Silva z EURES Portugalia, – wyrazili też zainteresowanie udziałem w przyszłych edycjach wydarzenia.

 

Powiązane linki:

Seize the Summer

Strona internetowa firmy turystycznej TuriAzores

Przewodników i kierowców minivanów

Twoja pierwsza praca z EURES-em

Twoja pierwsza praca z EURES-em

 

Więcej informacji:

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Najlepsze praktyki EURESDni Pracy/WydarzeniaTrendy rekrutacyjneMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.