Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2018. gada 9. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Briselē atver jaunu vienas pieturas aģentūru individuālām karjeras konsultācijām

Briselē jaunizveidotais izglītības un profesionālās orientācijas pakalpojums ir vienas pieturas aģentūra studentiem, darba meklētājiem un darbiniekiem, kuri vēlas atrast darbu vai pārkvalificēties.

New one-stop shop for personal career advice opens in Brussels
Marc Buvé

Cité des Métiers – Beroepenpunt oficiāla atvēršana notika 2018. gada 23. aprīlī, klātesot daudzām augsta līmeņa amatpersonām, tostarp Eiropas Nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darba mobilitātes komisārei Marianne Thyssen.

Centrs atrodas Astro torņa pirmajā stāvā. Šajā ēkā atrodas arī Briseles valsts nodarbinātības dienests Actiris, kas darbojas kā EURES reģionālais koordinācijas birojs, kā arī vairāki citi centra partneri, piemēram, VDAB (valsts nodarbinātības dienests Flandrijā) un Tracé (ar Leerwinkel pakalpojuma starpniecību). Cité des Métiers – Beroepenpunt, tāpat kā Actiris, sniegs pakalpojumus gan franču, gan flāmu valodā.

Jaunās telpas ir vairāk nekā tūkstoš kvadrātmetru plašas, un tās ir pilnībā paredzētas ieteikumu un norāžu sniegšanai ikvienam, kurš meklē informāciju par dažādām pieejamām karjeras iespējām, vai tās būtu studijas, apmācība, darbs, uzņēmējdarbības uzsākšana vai pārcelšanās uz citu valsti vai reģionu.

Kā skaidro Marc Buvé, kurš strādā Actiris, jaunā pakalpojuma mērķis ir virzīt apmeklētājus profesionālās dzīves personiskā “projekta” attīstības virzienā, kas ir pielāgots pašreizējai nodarbinātības pasaulei.

Marc skaidro, ka viena no galvenajām tēmām ir mobilitāte, ietverot mobilitāti starp reģioniem, valstīm un starptautisko mobilitāti. Tiek piedāvātas individuālas konsultācijas, lai apmeklētāji var uzzināt par studiju, darba vai stažēšanās iespējām citā valstī vai reģionā. Viņus mudina “uzdrošināties” pārcelties, kā arī sniedz viņiem ieteikumus, kā vislabāk izmantot šo pieredzi.

Tāpat ir ieplānots izstrādāt īpašu apmācību par EURES darba mobilitātes portāla un Actiris tīmekļa vietnes izmantošanu. Vietnē ir dažādas grāmatas un digitālie resursi, turklāt Actiris mobilitātes padomdevēji, kuri paši ir EURES darbinieki, arī vienmēr atrodas ēkā.

Centrs ir lielā mērā kopprojekts, kas palīdz apmierināt apmeklētāju īpašās vajadzības. Komandu veido Actiris un Bruxelles Formation padomdevēji, kā arī VDAB un Tracé dalībnieki. Komandā ir arī pārstāvji no Pôle académique de Bruxelles, Valonijas-Briseles federācijas, Centre de validation des compétences, CEFA, Promotion sociale, EFP, SFPME un Worldskills Belgium.

Ja atrodaties Briseles reģionā un vēlaties uzzināt vairāk par nodarbinātību, apmācību, studijām un mobilitātes iespējam, kāpēc gan neapmeklēt centru jau šodien? Jūs atradīsiet Cité des Métiers – BeroepenpuntAvenue de l’Astronomie 14, pavisam netālu no Madou metro stacijas. Lai uzzinātu vairāk, dodieties uz:

www.citedesmetiers.brussels

 

Saistītās saites:

Cité des Métiers – Beroepenpunt (franču/flāmu valodā)

 

Papildu informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseEURES apmācībaĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.