Põhisisu juurde
EURES
Artikkel9. september 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Brüsselis avatakse uus personaalse karjäärinõustamise ühtne kontaktpunkt

Brüsselis asuv uus kutsenõustamisteenistus on ühtne kontaktpunkt tööd otsivatele või ümberõppest huvitatud üliõpilastele, tööotsijatele ja töötajatele.

New one-stop shop for personal career advice opens in Brussels
Marc Buvé

Cité des Métiers – Beroepenpunt avati ametlikult 23. aprillil 2018 paljude tähtsate ametiisikute, sealhulgas tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikuvuse voliniku Marianne Thysseni kohalviibimisel.

Keskus asub Astro Toweri esimesel korrusel. Samas hoones asuvad ka Actiris (Brüsselis asuv riiklik tööhõiveamet, mis tegutseb EURESe piirkondliku koordineerimisüksusena) ning samuti VDAB (Flandria riiklik tööhõiveamet) ja Tracé (Leerwinkeli ameti kaudu). Cité des Métiers – Beroepenpunt pakub, nagu ka Actiris, kakskeelset teenust prantsuse ja flaami keeles.

Uues kontoris on pinda üle 1000 ruutmeetri ning on täielikult ette nähtud nõuannete ja juhiste pakkumiseks igaühele, kes soovib saada lisateavet arvukate karjäärivõimaluste kohta, mis on seotud kas õppimise, praktika, töötamise, ettevõtluse alustamise või teise riiki või piirkonda kolimisega.

Actirise töötaja Marc Buvé sõnul on uue ametiasutuse eesmärk juhendada kõiki külastajaid nende tööelus isikliku projekti väljatöötamisel, mis vastaks praegusele töömaastikule.

Üks selle peamisi teemasid on Marci sõnul liikuvus, mis hõlmab piirkonnaülest, riikidevahelist või rahvusvahelist liikuvust. Antakse individuaalset nõu, et külastajad saaksid teada õppimise, töötamise või praktikavõimaluste kohta teises riigis või piirkonnas. Neid julgustatakse elukohta vahetama ning neile antakse nõu, kuidas saadavat kogemust on kõige parem kasutada.

Samuti on kavas korraldada EURESe tööalase liikuvuse portaali ja Actirise veebilehe kasutamise erikoolitusi. Keskuses saab tutvuda raamatute ja digiallikatega ning on pidevalt kohal Actirise liikuvuse nõustajad, kes ka ise kuuluvad EURESe töötajate hulka.

Keskus on suuresti ühisprojekt, mis aitab käsitleda külastajate kõikvõimalikke vajadusi. Töörühma kuuluvad Actirise ja Bruxelles Formationi nõustajad, samuti VDAB ja Tracé liikmed. Lisaks kuuluvad töörühma Pôle académique de Bruxelles’i, Valloonia-Brüsseli föderatsiooni, Centre de validation des compétences’i, CEFA, Promotion sociale’i, EFP, SFPME ja Worldskills Belgiumi esindajad.

Kui asute Brüsseli piirkonnas ning soovite lisateavet tööhõive, praktika, õppimis- ja liikuvuse võimaluste kohta, siis külastage keskust juba täna! Cité des Métiers – Beroepenpunt asub aadressil Avenue de l’Astronomie 14, mis on lühikese jalutuskäigu kaugusel Madou' metroojaamast. Lisateave

www.citedesmetiers.brussels

 

Seotud lingid

Cité des Métiers – Beroepenpunt (prantsuse/flaami keeles)

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe parim tavaEURESe koolitusEURESe välisuudisedVälised sidusrühmadTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.