Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva9. září 2018Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

V Bruselu se otevírá nové jednotné kontaktní místo pro osobní kariérové poradenství

Nová poradenská služba pro vzdělávání a volbu povolání v Bruselu nabízí jednotné kontaktní místo pro studenty, uchazeče o zaměstnání a pracovníky, kteří hledají zaměstnání nebo příležitost k rekvalifikaci.

New one-stop shop for personal career advice opens in Brussels
Marc Buvé

Středisko „Cité des Métiers – Beroepenpunt“ bylo oficiálně otevřeno 23. dubna 2018 za přítomnosti řady významných osobností včetně Marianne Thyssenové, evropské komisařky pro zaměstnanost, sociální věci, dovednosti a pracovní mobilitu.

Nachází se v přízemí budovy Astro Tower, ve které rovněž sídlí Actiris – veřejná služba zaměstnanosti v Bruselu, která plní funkci koordinačního úřadu sítě EURES pro daný region, ale také další partneři střediska, jako jsou VDAB (veřejná služba zaměstnanosti ve Vlámsku) a Tracé (prostřednictvím svojí služby Leerwinkel). Cité des Métiers – Beroepenpunt bude stejně jako Actiris poskytovat dvojjazyčné služby, a to ve francouzštině a vlámštině.

Nové prostory zabírají více než tisíc metrů čtverečních a zaměřují se výlučně na poskytování poradenství a asistence komukoliv, kdo chce získat informace o četných možnostech, které má k dispozici v rámci své profesní dráhy, ať už jde o studium, odbornou přípravu, práci, zahájení podnikání, nebo o přestěhování se do jiné země nebo regionu.

Podle Marca Buvého, který pracuje pro Actiris, je cílem této nové služby poskytnout všem návštěvníkům rady ohledně rozvoje osobního „projektu“ pro jejich profesní život s ohledem na současný svět práce.

Jedním ze zásadních témat je podle Marca mobilita – což zahrnuje nadregionální, nadnárodní nebo mezinárodní mobilitu. Návštěvníkům je nabídnuto individuální poradenství, aby se mohli poučit o možnostech studia, práce nebo absolvování stáže v jiné zemi nebo regionu. Jsou povzbuzování k tomu, aby se „odvážili“ přestěhovat se, a získají rady, jak mohou tuto zkušenost co nejlépe využít.

Existují také plány na zvláštní školení zaměřené na používání portálu pracovní mobility EURES a webové stránky Actiris. Na místě jsou k dispozici nejrůznější knihy a digitální zdroje. Neustále jsou přítomni také poradci pro mobilitu z organizace Actiris – kteří jsou zároveň pracovníky sítě EURES.

Středisko je v mnoha ohledech společný projekt, což umožňuje pokrýt jakékoliv specifické potřeby návštěvníků. Tým je složen z poradců z organizací Actiris a Bruxelles Formation a ze členů VDAB a Tracé. Zahrnuje také zástupce z Pôle académique de Bruxelles, Valonsko-bruselské federace, Centre de validation des compétences, CEFA, Promotion sociale, EFP, SFPME a Worldskills Belgium.

Pokud bydlíte v bruselském regionu a máte zájem dozvědět se více o pracovních příležitostech, odborné přípravě, studiu a příležitostech mobility, navštivte naše středisko ještě dnes. Cité des Métiers – Beroepenpunt naleznete na Avenue de l‘Astronomie 14 v docházkové vzdálenosti od zastávky metra Madou. Více informací naleznete na této adrese:

www.citedesmetiers.brussels
 

Související odkazy:

Cité des Métiers – Beroepenpunt (ve francouzštině/vlámštině)

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradceEURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Osvědčené postupy EURESškolení EURESExterní zprávy EURESExterní zainteresované stranyZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěZprávy/přehledy/statistikyMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.