Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok15. januára 2021Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Môj príbeh EURES: Pedro Miguel

V rámci osláv 25. výročia svojho založenia sieť EURES vyzvala uchádzačov o zamestnanie, aby sa podelili o svoje príbehy a skúsenosti s EURES a získali tak možnosť vyhrať skvelé ceny. V nadchádzajúcich mesiacoch vám predstavíme víťazov a ich príbehy.

My EURES story: Pedro Miguel
EURES

Akú máte skúsenosť so sieťou EURES?

Táto otázka bola položená uchádzačom o zamestnanie z celej Európy v rámci súťaže #EURES25. Príspevky zachytávajúce skúsenosť so sieťou EURES bolo možné predložiť v podobe krátkeho videa alebo obrázku s krátkym textom. Na víťazov čakali odmeny aj vo forme jazykového alebo odborného kurzu v hodnote 500 EUR.

Účastníci sa mali zamyslieť nad tým, ako im sieť EURES pomohla nájsť vysnívané pracovné miesto, ako im poradcovia siete EURES pomohli nájsť jazykové kurzy a uľahčili im integráciu v novej krajine, alebo ako našli jedinečnú pracovnú príležitosť na portáli EURES pre pracovnú mobilitu alebo v rámci Európskych dní pracovných príležitostí (online).

Trom víťazným príspevkom boli udelené ceny na oslave 25. výročia založenia siete EURES  v Bruseli 30. januára. Tretím a zároveň posledným z nich bol Pedro Miguel a toto je jeho príbeh.

Meno a priezvisko: Pedro Miguel

Štátna príslušnosť: Portugalsko

Druh príspevku: Video

Profil: Odišiel som z Portugalska a prišiel do Santandera, ktoré sa nachádza v provincii Kantábria v Španielsku. Je to mesto s bohatou históriou a prírodou, horami, jazerami – a je v ňom zábava!

V Santandere pracujem ako zdravotník. Som súčasťou vynikajúceho tímu a všetko je perfektné! Nadviazal som mnoho priateľstiev a integroval som sa v tejto krajine. Takisto sa veľa učím a absolvoval som kurz španielčiny.

Vďaka, EURES!

Pre zamestnávateľov bola vyhlásená paralelná súťaž, v ktorej mali poslať fotografiu ilustrujúcu ich predstavu o slobode pohybu. Traja víťazi boli takisto vyhlásení počas oslavy a dostali poukážky v hodnote 500 EUR.

Viac informácií o víťazných príspevkoch od zamestnávateľov – a o ostatných víťazných uchádzačoch o zamestnanie – sa dočítate na webovom sídle EURES.

Súťaž #EURES25 bola súčasťou prebiehajúce kampane v rámci osláv 25. výročia založenia siete EURES. Od svojho založenia v roku 1994 sa sieť EURES rozrástla na 32 krajín a viac ako 1 000 poradcov. Na portáli EURES pre pracovnú mobilitu sú v súčasnosti k dispozícii viac ako 3 milióny pracovných ponúk a je tam registrovaných 15 800 zamestnávateľov.

V ďalších 25 rokoch existencie sa sieť EURES bude zameriavať predovšetkým na to, aby sa jej poslanie dostalo k čo najväčšiemu počtu uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov a aby sa ďalej šírili informácie o tom, ako ich sieť môže podporiť na ceste životom či pri náborových konaniach.

 

Súvisiace odkazy:

EURES Job Mobility Portal

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcov siete EURES

Životné a pracovné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

 

Témy
Externé správy EURESPracovné dni/podujatiaSprávy/reportáže/štatistikyÚspešné príbehyMladosti
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.