Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy17 lipca 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Poznaj hiszpański zespół EURES!

„Czym dokładnie jest EURES?”„Kto stoi za EURES Hiszpania?”„Czym zajmują się pracownicy EURES i jak mogą mi pomóc?”

Meet the EURES Spain team!
EURES Spain

Jeśli kiedykolwiek zadałeś/-aś sobie którekolwiek z tych pytań, teraz wszystko stanie się jasne! Zespół EURES Hiszpania udostępnił niedawno krótki film, by przybliżyć społeczeństwu hiszpańskiemu swoją działalność i sieć EURES.

Ze swoim dynamicznym nagraniem docierają do tych, którzy nadal nie słyszeli o sieci EURES, i świadczonych przez nią usługach. Film dostępny jest za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których obecny jest EURES Hiszpania, i daje osobom poszukującym pracy możliwość „poznania” doradców EURES oraz pracowników hiszpańskiej sieci EURES.

Film przybliża szerszej publiczności tę ogromną organizację, przedstawiając osoby odpowiedzialne za jej funkcjonowanie, które służą pomocą, radą i wsparciem poszukującym pracy w Europie. Dowodem na zainteresowanie, jakie wzbudziło nagranie, są reakcje blisko 100 osób, które skomentowały je na stronie kampanii.

Zespół EURES Hiszpania ma nadzieję, że dzięki tak popularnej i wizualnej formie komunikacji dotrą do szerszej publiczności, przekonując w bardziej bezpośredni sposób, że sieć jest przystępna i przyjazna.

„To wspaniały, nieformalny sposób, by pokazać ludzi tworzących EURES Hiszpania i przybliżyć nas społeczeństwu”, mówi doradczyni EURES, Sonia Carné Padilla.

Wygląda na to, że pomysł się sprawdził, bo za pośrednictwem strony EURES Hiszpania na Facebooku film został już obejrzany ponad 1,2 tys. razy. Zespół EURES wiąże z nim spore nadzieje: dzięki temu, że jest dostępny w Internecie, przekaz dotrze do osób, które kusi pomysł „rozpoczęcia od nowa” za granicą. Ze swoją kampanią prowadzoną na Facebooku sieci EURES udało się dotrzeć do ponad 8,3 tys. osób, z czego 72% stanowiły kobiety, a 24% mężczyźni. Najaktywniejszą grupą wiekową były osoby między 25. a 34. rokiem życia, a kolejną 45–54-latkowie.

Jak wyjaśniono w nagraniu, celem działań prowadzonych przez sieć EURES w Hiszpanii jest ułatwienie swobodnego przepływu osób poszukujących pracy pomiędzy państwami członkowskimi UE. Wśród usług wymienionych w nagraniu znalazły się: pomoc w zakresie uznawania kwalifikacji, w sprawach podatkowych, przekazanie osobom poszukującym pracy informacji na temat praw przysługujących im z chwilą zatrudnienia w nowym przedsiębiorstwie, w nowym kraju.

To oczywiście nie wszystko! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat EURES i tego, co sieć może zrobić dla poszukujących pracy i pracodawców, już dzisiaj skontaktuj się z biurem EURES w swoim kraju!

 

Powiązane linki:

Link do filmiku krótkometrażowego EURES Hiszpania

Strona EURES Hiszpania na Facebooku

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Najlepsze praktyki EURESWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościTrendy rekrutacyjneMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Pomoc i wsparcieŻycie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.