Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 1. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Padariet strādāšanu no mājām vienkāršāku ar pieciem vienkāršiem soļiem

Sakarā ar Covid-19daudzi no mums strādā vai studē no mājām. Mēs mācāmies organizēt ikdienu, neizejot no mājas. Lai gan palikt mājās liekas vienkārši, tas rada daudz jaunu problēmu.

Make working from home easier with five simple steps
Shutterstock

Te ir doti pieci vienkārši soļi, lai palīdzētu risināt visbiežāk sastopamās problēmas saistībā ar darbu vai studijām no mājām.

1.Pārliecinieties, ka jums ir pareizais aprīkojums.

Tas var likties pašsaprotami, bet jūs nevarat studēt vai strādāt no mājām, ja jums nav pareizā aprīkojuma. Jums būs jāpārdomā, ko regulāri izmantojat, un jācenšas radīt līdzīgus apstākļus mājās. Tas varētu nozīmēt otra ekrāna vai austiņu iegādi tiešsaistes sanāksmēm.

2.Iekārtojieties ērti.

Darbs no mājām nozīmē, ka jūs esat atbildīgs par darba vidi. Ja jūsu krēsls ir neērts, nolieciet aiz muguras spilvenu muguras atbalstam. Padomājiet par apgaismojumu telpā, kur strādājat. Tumša telpa var nogurdināt, bet gaiša telpa palīdzēs koncentrēties un būt možam.

Uzkopiet darbavietu, pirms mēģināt tajā strādāt. Aizvācot lietas, kas novērš uzmanību, būs vieglāk koncentrēties.

3.Izvairieties no traucējoša trokšņa.

Atšķirībā no parasta biroja vai bibliotēkas mājās var būt daudz trokšņu, kas novērš jūs no veicamā uzdevuma. Jūsu kaimiņi var neapzināties, ka jums pa dienu nepieciešams koncentrēties. Sēžot tālāk no loga vai klusākā vietā, ārējais troksnis būs mazāks un jūs spēsiet labāk koncentrēties..

Ja jūsu ģimene vai dzīvokļa biedri uzvedas pārāk skaļi, informējiet viņus par jūsu zvanu laikiem, lai viņi zina, kad būt klusiem, vai uzlieciet uz savām durvīm zīmīti, lai jūs netraucē, kamēr strādājat.

4.Izmantojiet sakaru rīkus.

Ja jūs dzīvojat viens, darbs no mājām var radīt izolētības sajūtu. Sakaru rīku, piemēram Microsoft Teams un Skype, izmantošana var palīdzēt sazināties ar līdzbiedriem un aizmirst par attālumu starp jums. Šo rīku plašāka izmantošana ne tikai paātrinās un atvieglos sakarus, bet arī nodrošinās labāku saziņu ar tiem, ar kuriem jūs kopā strādājat.

Jūs varat izmantot šos rīkus arī socializācijai. Videozvans kolēģim, lai patērzētu pie kafijas tases, var būt labs risinājums, lai sadalītu dienu. Šo rīku izmantošana vakaros tērzēšanai ar draugiem vai ģimeni palīdzēs jums socializēties “ārpus” darba.

5.Izvairieties no pārstrādāšanās.

Atrast veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru nekad nav viegli un var būt pat grūtāk, strādājot vai studējot no mājām. Jūs neredzēsiet dienas beigās savus līdzbiedrus gatavojamies mājupceļam un nevarēsiet doties prom no biroja vai bibliotēkas, kā ierasts. Tādējādi var būt grūti nošķirt, kad beigt darba dienu un izslēgt darbam nepieciešamās ierīces.. Ir svarīgi pieturēties pie grafika un noteikt katrai dienai laiku, kad visu izslēgt un atpūsties.

Darbs un studijas no mājām katram atšķiras, bet tie var kļūt daudz vieglāki ar šiem pieciem soļiem visizplatītāko problēmu pārvarēšanai.

Vairāk ieteikumu par darbu no mājām skatiet mūsu sadaļā Kā būt ražīgiem, strādājot no mājām.

 

Saistītās saites:

Skype

Microsoft Teams

Kā būt ražīgiem, strādājot no mājām

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.