Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. gegužės 1 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Penki paprasti žingsniai darbui iš namų palengvinti

Dėl COVID-19 daugelis iš mūsų studijuoja arba dirba nuotoliniu būdu. Mokomės kasdienės rutinos laikytis neišeidami iš namų. Nors likti namuose atrodo nesudėtinga, tačiau tai kelia ir tam tikrų iššūkių.

Make working from home easier with five simple steps
Shutterstock

Štai penki paprasti žingsniai, padėsiantys jums susidoroti su dažniausiai pasitaikančiais darbo ar mokymosi iš namų iššūkiais.

1.Pasirūpinkite tinkama įranga

Tai gali atrodyti elementaru, tačiau negalite studijuoti ar dirbti iš namų, jei neturite tinkamos įrangos. Turėsite pagalvoti apie tai, kokias priemones paprastai naudojate, ir pabandyti sukurti panašią aplinką namuose. Tai gali reikšti, kad turėsite pasirūpinti antru ekranu ar ausinėmis internetiniams susirinkimams.

2.Patogiai įsirenkite darbo vietą

Dirbdami iš namų esate atsakingi už savo darbinę aplinką. Jei kėdė nepatogi, pasidėkite pagalvėlę ir atsiremkite į ją nugara. Pagalvokite apie kambario, kuriame dirbate, apšvietimą: tamsi patalpa gali varginti, o šviesus kambarys padės susikaupti ir jaustis žvaliai.

Prieš darbą susitvarkykite darbo vietą. Tai padės susikaupti ir neblaškys dėmesio.

3.Atsiribokite nuo triukšmo šaltinių

Kitaip nei biure ar bibliotekoje, jus gali supti dėmesį nuo darbo atitraukiantys triukšmo šaltiniai. Galbūt jūsų kaimynai nežino, kad turite susikaupti dienos metu. Sėdint toliau nuo lango arba tylesnėje namo vietoje girdisi mažiau išorinio triukšmo, o tai gali padėti sutelkti dėmesį.

Jei jūsų šeima ar kartu gyvenantys asmenys per daug triukšmauja, pasakykite jiems, kokiu metu kalbate telefonu, kad jie nurimtų, arba ant durų pakabinkite užrašą su prašymu netrukdyti, kai dirbate.

4.Naudokite komunikacijos priemones

Jei negyvenate su kitais žmonėmis, darbas iš namų gali sustiprinti vienatvės jausmą. Komunikacijos priemonės, kaip antai „Microsoft Teams“ ir „Skype“, gali padėti užmegzti ryšį su kolegomis ir pamiršti atstumą tarp jūsų. Pasinaudodami visomis šių priemonių teikiamomis galimybėmis, galėsite ne tik greičiau ir paprasčiau bendrauti, bet ir palaikyti ryšį su kolegomis.

Šios priemonės taip pat padeda ir socializuotis. Vaizdo pokalbis su kolega per kavos pertraukėlę gali praskaidrinti kasdienybę. Vakare šias priemones galite naudoti pokalbiams su draugais ar šeima ir taip palaikyti socialinius ryšius ne darbo metu.

5.Nepersidirbkite

Rasti tinkamą profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą niekada nėra lengva ir gali būti dar sunkiau dirbant ar studijuojant namuose. Čia nepamatysite, kad jūsų kolegos ruošiasi eiti namo po darbo dienos, ir patys, kaip paprastai, neišeisite iš biuro ar bibliotekos. Dėl to gali būti sunku žinoti, kada sustoti ir išjungti prietaisus. Svarbu laikytis dienotvarkės ir kiekvieną dieną nusistatyti laiką, kada viską išjungiate ir atsipalaiduojate.

Visi žmonės skirtingai dirba ar mokosi iš namų, tačiau turėtų būti paprasčiau tai daryti atsižvelgiant į šiuos penkis žingsnius dažniausiai pasitaikantiems iššūkiams įveikti.

Daugiau patarimų apie darbą iš namų rasite mūsų straipsnyje „Kaip produktyviai dirbti iš namų“.

 

Susijusios nuorodos

„Skype“

„Microsoft Teams“

Kaip produktyviai dirbti iš namų

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.