Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva16. prosince 2022Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Hledáte práci? Společnost TUI Musement má pro vás pár rad

V rámci nové série článků se obracíme na evropské zaměstnavatele, abychom získali jejich nejužitečnější rady pro uchazeče o zaměstnání. V tomto článku přinášíme rozhovor s paní Joëlle Sabiti ze společnosti TUI Musement působící v odvětví cestovního ruchu.

Looking for a job? TUI Musement share their advice
Joëlle Sabiti

O společnosti TUI Musement:

  • je součástí skupiny TUI Group, celosvětového leadera v odvětví cestovního ruchu,
  • TUI Musement se zaměřuje na organizování zájezdů a aktivit,
  • svou činnost zahájila jako technologický startup pod obchodním názvem Musement a poté se v roce 2018 stala součástí skupiny TUI.

O Joëlle:

  • ve společnosti TUI Musement zastává pozici partnerky odpovědné za nábor pro Belgii a Nizozemsko,
  • do společnosti nastoupila před třemi lety a pracuje v Bruselu,
  • svou práci má velmi ráda a popisuje ji jako „dokonalou kombinaci cestování a objevování nových talentů“.

Abychom zjistili, čemu věnuje společnost TUI Musement při hodnocení uchazečů hlavní pozornost, položili jsme Joëlle několik otázek na téma, jak má vypadat kvalitně zpracovaná žádost o zaměstnání. Zde jsou její odpovědi.

Čím se z pohledu zaměstnavatele liší dobře a špatně vypracovaný životopis?

Dobře vypracovaný životopis je jasný, strukturovaný a ideálně svou délkou nepřekračuje jednu stránku. Je důležité, aby byl aktuální a neobsahoval pravopisné chyby. Měl by rovněž vyzdvihnout relevantní zkušenosti a silné stránky uchazeče o danou pozici.

Jak mohou uchazeči nejlépe docílit toho, aby při pracovním pohovoru zanechali dobrý dojem?

První dojem je klíčový. Ať už pohovor probíhá osobně, nebo on-line, je důležité mít se vhodně obléct. Zásadní je rovněž dochvilnost, neboť je známkou profesionality. V neposlední řadě je nezbytné se dobře připravit, pečlivě si přečíst popis pracovní náplně, informovat se o dané společnosti, jejích hodnotách, filozofii a o odvětví, ve kterém působí, a tak dále. Můžete si také předem připravit otázky, které chcete náborovému pracovníkovi při pohovoru položit.

Jaké jsou vaše nejlepší tipy pro uchazeče o zaměstnání ve vašem oboru nebo odvětví?

Hledáme lidi, kteří milují cestování, chtějí pracovat v mezinárodním prostředí a na první místo staví klienty a umí jim vykouzlit úsměv na tváři. Moje nejlepší rada zní – buďte sami sebou. Jsme totiž inkluzivní společnost a naši kolegové pocházejí z nejrůznějších koutů světa.

Prověřujete sociální média uchazečů před jejich přijetím do zaměstnání?

Profily našich uchazečů na sociálních sítích nezkoumáme. Pokud jde o pracovní místa v cílových turistických destinacích, životopisy již nejsou povinné a uchazeče prověřujeme prostřednictvím otázek předběžného výběru. V případě pozic v ústředí vyhodnocujeme uchazeče na základě jejich životopisů a motivačních dopisů.

Co byste poradila zájemcům, kteří se o práci ucházejí ze zemí mimo tu vaši?

Nábor uchazečů provádíme proto, abychom obsadili pracovní pozice v námi nabízených turistických destinacích. Já mám na starosti Belgii a Nizozemsko, ale provádíme nábor uchazečů rovněž z Rakouska, Dánska, Německa, Polska a celé řady dalších zemí. Chcete-li získat informace o mnoha pracovních příležitostech nabízených naší společností, doporučuji projít si na našich internetových stránkách oddíl careers (volná pracovní místa) a náš profil na LinkedIn. Hledáme zástupce pro hotely, hostesky do kojeneckých koutků a dětských klubů, fitness instruktory, animátory, instruktory fotbalu a plavání a pracovníky kontaktních středisek.

Tato série článků bude pokračovat i v nadcházejících měsících, a proto i nadále sledujte oddíl „Zprávy“ na stránkách sítě EURES, kde vám budeme zprostředkovávat další rady evropských zaměstnavatelů.

 

Související odkazy:

 

TUI Group

TUI Group: Careers

TUI Group: LinkedIn

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Rady a tipyTrendy náboruSociální médiaMládí
Související sekce
Pomoc a podporaRady a tipyInformace o pracovním trhuVzděláváníŽivot a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesAdministrative and support service activitiesArts, entertainment and recreationEducationInformation and communicationOther service activities

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.