Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2022. gada 6. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Vadīt no attāluma? Lūk, kā efektīvi pārvaldīt jūsu starptautisko komandu

Lai gan attālināts darbs daudziem cilvēkiem ir kļuvis par normu, var būt grūti vadīt starptautisku komandu, taču izkliedētai komandai nevajadzētu radīt sarežģījumus. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā jūsu starptautisko komandu iespējams izmantot vislabākajā veidā.

Leading from a distance? Here’s how to effectively manage your international team

1. Izmantojiet piemērotu programmatūru

Pēc COVID-19 pandēmijas ir vairāk iespēju nekā jebkad agrāk izvēlēties attālinātu darbu un sadarbību. Tomēr visa šī izvēle var nebūt tik laba, īpaši tad, ja jūsu komanda neizmanto vienotu sistēmu. Jūsu kā vadītāja pienākums ir novērtēt pieejamo programmatūru un nodrošināt, ka jūsu izvēlētā platforma atbalsta efektīvu sadarbību. Vajadzīgie kritēriji varētu būt video zvanīšana/ierakstīšana, tūlītēja ziņapmaiņa, ekrāna koplietošana, tiešsaistes/bezsaistes indikators un programmatūras pieejamība katrā komandas dalībnieka valstī.

2. Ieplānojiet ikdienas sanāksmes

Regulāri ieplānojot ikdienas virtuālās sanāksmes, jūs varat izveidot konsekventu darba modeli savai starptautiskajai komandai. Tomēr, plānojot sanāksmi, noteikti ņemiet vērā jūsu darbinieka atšķirīgās laika zonas. Lai gan ir svarīgi, ka jūsu sanāksmes ir produktīvas, jums ir arī jānodrošina laiks komandai kādu laiku patērzēt neformāli. Ja jūsu komandai būs iespēja socializēties, tiks saglabātas draudzīgas un profesionālas attiecības, darba vide būs veselīgāka un darbinieki labāk iesaistīsies darba procesā, neraugoties uz ģeogrāfisko attālumu.

3. Organizējiet braucienus uz starptautiskiem birojiem

Atcerieties, ka, neraugoties uz attālumu starp jūsu komandas locekļiem, satikties joprojām ir iespējams! Apsveriet iespēju organizēt komandas braucienus, lai tiktos un strādātu kopā klātienē. Tas var jums palīdzēt uzturēt saziņu tādā veidā, kas nav iespējams, strādājot attālināti. Jūsu komandai būs iespēja labāk iepazīt vienam otru, un būs vairāk iespēju tērzēt par darbu un dzīvi, to iepriekš neplānojot.

4. Apzinieties kultūras atšķirības

Ir svarīgi, lai jūs kā vadītājs zinātu par iespējamām kultūras atšķirībām jūsu komandā, īpaši tad, ja darbinieki atrodas vairākās valstīs. Tas ietver ģērbšanās noteikumus, formalitātes līmeni un piemērotus sarunu tematus kolēģu vidū, kā arī valodu, ko izmantojat savstarpējai saziņai. Esiet atklāts par to, ko sagaidāt no savas komandas, un, kas ir ļoti svarīgi – pajautājiet viņiem, ko viņi sagaida no jums un cits no cita. Kultūras atšķirības var būt pamanāmas, tāpēc to apzināšana līdz ar centieniem mazināt ar to saistītos pārpratumus palīdzēs komandu saliedēt un samazināt konflikta iespējamību.

5. Piedāvājiet komandai alternatīvas darba vietas

Visbeidzot, apsveriet iespēju sniegt komandai iespējas strādāt citur, ja rodas neparedzētas problēmas strādājot no mājām. Pēkšņas interneta savienojamības problēmas, bērni skolas brīvdienās vai pat trokšņaini kaimiņi var nopietni traucēt cilvēkiem, kuri strādā attālināti. Šie šķēršļi bieži vien nav novēršami un var ietekmēt jūsu komandas produktivitāti, taču tos var pārvarēt. Nodrošiniet komandai piekļuvi alternatīvām darba vietām, kurās tā var netraucēti strādāt, piemēram, jūsu organizācijas tuvākais birojs, vietējās kopdarba telpas vai vienas dienas biroja telpas darbinieku apkaimē.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā atbalstīt jūsu darbiniekus, izlasiet mūsu rakstu .Kā būt lieliskam darba devējam

 

Saistītās saites:

Kā būt lieliskam darba devējam

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Ieteikumi un padomi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.