Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)

Nurodymai ir patarimai

Šis skyrius skirtas darbo ieškantiems universitetų ir politechnikos institutų absolventams ir kitiems aukštą kvalifikaciją turintiems asmenims: studentams, absolventams, mokytojams ir mokslininkams. Kadangi tam tikrų sektorių darbuotojai paklausūs daugelyje ES šalių, šių sektorių aukštos kvalifikacijos darbo ieškančių asmenų galimybės įsidarbinti užsienyje geros.

Jei ketinate pradėti profesinę karjerą, rasti naują darbą ar galimybę mokytis kitoje Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje ir (arba) Šveicarijoje, skaitykite tolesniuose skyriuose pateiktą informaciją ir naudokitės atitinkamomis nuorodomis.

Iš studento suolo – į profesinį gyvenimą užsienyje

Kelias iš mokyklos į darbą gali būti nelengvas. Neseniai baigėte (ar netrukus baigsite) studijas? Norite išvykti gyventi ir dirbti į kitą EEE šalį? Jei mokate užsienio kalbą, esate lankstus, ryžtingas ir linkęs prisitaikyti ir prie naujo darbo, ir prie naujos šalies ir jos kultūrinės aplinkos, galite siekti profesinės karjeros užsienyje!

6 ŽINGSNIAI IKI PROFESINĖS KARJEROS UŽSIENYJE

Studento duoną iškeisti į profesinį gyvenimą užsienyje gali būti nelengva. Be to, darbo paieška neretai pareikalauja nemažai pastangų ir užima daug laiko. Siekdami padėti jums įsidarbinti užsienyje, pateikiame naudingos informacijos ir patarimų nurodydami 6 žingsnius, kuriuos galėtumėte žengti prieš keldamiesi į kitą šalį. Norėdami patekti į kurį nors nurodytą skyrių, spustelėkite jo nuorodą.

Naudinga informacija ir patarimai

Daugiau informacijos ir nuorodų, susijusių su įsidarbinimu užsienyje, rasite kituose puslapiuose spustelėdami nuorodą „Informacija ir darbo galimybės absolventams“ skyriuje „Susijusios nuorodos“.

Atminkite, kad daugiau nei 1000 EURES konsultantų yra pasirengę suteikti informacijos ir padėti spręsti visus su Europos darbo rinka susijusius klausimus. Visų pirma kreipkitės į EURES konsultantą savo gyvenamojoje šalyje. Kontaktinius EURES konsultantų duomenis rasite spustelėję „Susisiekite su EURES konsultantu“.

Mokslininko karjera

Mokslininkai gali pasinaudoti galimybe mokytis ar dirbti kitoje valstybėje narėje ir Europos mokslininkų judumo portalo teikiamomis galimybėmis. Jau veikiančioje naujojoje interneto svetainėje „EURAXESS - Researchers in motion“ mokslininkams pradėta teikti labai įvairių paslaugų. Šioje svetainėje teikiama informacija mokslininkams, kurie siekia profesinio ir asmeninio tobulėjimo kitoje šalyje. Šios nemokamos individualizuotos paslaugos padės jums gauti išsamios aktualios informacijos apie laisvas darbo vietas ir finansavimo galimybes visose tyrimų srityse Europoje. Svetainėje mokslininkai informuojami apie jų, taip pat mokslo ir finansavimo institucijų, teises, ir pateikiamos kelios nuorodos, kurios gali būti naudingos ir prieš atvykstant į šalį, ir jau esant joje. Daugiau informacijos šia tema rasite skyriuje „Susijusios temos“.

ATMINKITE, KAD…

EURES portalo skyriaus „Gyvenimas ir darbas“ skyrelyje „Naudinga informacija ir patarimai“ rasite daugiau informacijos apie atskiras EURES šalis nares.

Atsakymus į kitus klausimus apie Europos Sąjungą ir laisvą asmenų judėjimą gyvenimo, mokymosi ar darbo kitoje valstybėje narėje tikslais rasite EUROPOS portale.