Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2017. gada 31. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

No darba meklētājas līdz uzņēmējai — „Garantija jauniešiem” palīdz kādai lietuvietei īstenot viņas sapni

Godai Tokeresai (Goda Tokerės) vienmēr ir bijis skaidrs mērķis — nodarboties ar radošo mākslu saistītā jomā. Ne tik skaidrs bija tas, kā iegūt prasmes un zināšanas, lai to sasniegtu.

From jobseeker to entrepreneur - Youth Guarantee helps Lithuanian woman pursue her dreams
EC

Cik Goda sevi atceras, viņas dzīve vienmēr ir bijusi saistīta ar modi. Viņa sāka studēt apģērbu un modes tehnoloģiju universitātē, bet pameta studijas, jo juta, ka šī programma neatbilda viņas radošajām vajadzībām. „Es jau ilgu laiku biju domājusi par sava zīmola izveidi, bet sapratu, ka man nebija nepieciešamo zināšanu,” viņa saka.

Pēc kāda drauga ieteikuma ar „Garantija jauniešiem” programmas starpniecību viņa pieteicās šuvējas kursos. Pēc kursu pabeigšanas viņa laida klajā savu zīmolu: Oh My Goda. „Tagad es kursos iegūtās zināšanas izmantoju katru dienu,” viņa piebilst. „Katru rītu es pamostos un zinu, ka es to spēju izdarīt”.

Goda saka, ka viņa ir izcils piemērs tam, kādas fantastiskas iespējas jauniešiem piedāvā „Garantija jauniešiem” programma. „Es jūtos lepna par sevi un pārliecināta par to, ko daru,” viņa piebilst. „Līdz ar to mana uzņēmējdarbība virzās uz priekšu”.

Kas ir Garantija jauniešiem?

Garantija jauniešiem piedāvā jaunu pieeju, lai samazinātu jauniešu bezdarba līmeni, nodrošinot, lai visi jaunieši vecumā līdz 25 gadiem saņemtu kvalitatīvu, konkrētu darba, māceklības, stažēšanās vai tālākizglītības piedāvājumu. Saskaņā ar programmas prasībām tas jānokārto 4 mēnešu laikā no brīža, kad jaunietis pamet formālo izglītību vai kļūst par bezdarbnieku. Biežāk uzdotie jautājumi par garantiju jauniešiem atrodami šeit.

 

Attiecīgās saites

Garantija jauniešiem un Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva — video

Jautājumi un atbildes par programmu „Garantija jauniešiem”

Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva

Dzīvošana un darbs Lietuvā

 

Papildu informācija

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāsti
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.