Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 21. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Darbavietu gadatirgi: kā vislabāk izmantot savu laiku

Tātad, esat atradis darbavietu gadatirgu, kuru gribētu apmeklēt, kā arī esat pabeidzis reģistrācijas procesu (ja nepieciešams!) Kas notiek tālāk? Jums varētu šķist, ka pietiek tikai ar ierašanos šajā pasākumā, bet, lai no darbavietu gadatirgus iegūtu visu iespējamo un gudri izmantotu savu laiku, laba doma var būt mazliet sākt plānot jau iepriekš...

Job fairs: making the most of your time

Uzziniet, kuri uzņēmumi/organizācijas tur būs

Lielākā daļa darbavietu gadatirgu pirms pasākuma norises publicē savu dalībnieku sarakstu. Zinot, kuri uzņēmumi un organizācijas plāno tur būt, jūs varat noteikt, ar kuru no tiem jūs gribētu runāt, kā arī formulēt rīcības plānu. Jo īpaši svarīgi tas ir tad, ja tas ir liels pasākums, jo ir maz ticams, ka jums būs laiks aprunāties ar katru dalībnieku. Piemēram, dalībnieku sarindošana var būt labs veids, kā atlasīt tos, ar kuriem jūs noteikti vēlaties satikties, un tos, ar kuriem jūs satiksieties, ja tam būs laiks.

Apģērbieties tā, lai atstātu iespaidu

Varētu nešķist svarīgi, kas jums mugurā, bet tas veido būtisku daļu no tā, kā jūs sevi pasniedzat, un pirmais iespaids ir svarīgs. Galu galā, personāla atlases speciālisti dienas laikā, visticamāk, tiksies ar simtiem jums līdzīgu jauniešu, bet jūs taču nevēlaties, lai jūs atcerētos nepareizo iemeslu dēļ. Padomājiet par to, ko vilksiet uz interviju, un jūs nekļūdīsieties.

Sagatavojiet sava CV kopijas

Iespējams, jums būs tikai apmēram 10 minūtes, lai tiktos ar potenciālo darba devēju, tāpēc jūs vēlēsieties, lai jums ir kaut kas, ko viņam atstāt. Vizītkartes ir lieliskas, bet CV satur daudz vairāk informācijas par jūsu prasmēm, pieredzi un to, ko jūs varat dot uzņēmumam. Pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz kopiju un ka jūsu CV ir saprātīgā garumā: neviens darba devējs nevēlas 10 lappušu garā CV meklēt, kas jūs esat un ko jūs protat.

Padomājiet par to, ko vēlas uzņēmumi vai organizācijas

Viņi meklē talantīgus jaunus darbiniekus, kuri viņu uzņēmumā ienesīs kādu pievienoto vērtību. Lai gan CV norādītās prasmes un pieredze ir svarīga, tāpat svarīgi ir tas, kāds jūs esat kā cilvēks. Smaidīšana, acu kontakta veidošana, skaidra intereses (un zināšanu) izrādīšana par uzņēmumu un pārliecināta uzvedība palīdzēs uzlabot jūsu kā potenciālā darbinieka izredzes.

Padomājiet par to, ko jūs vēlaties

Kāpēc jūs apmeklējat darbavietu gadatirgu? Vai jūs ir ieinteresējis kāds konkrēts darbs vai uzņēmums, kurā vēlaties strādāt? Vai jūs vēlaties uzzināt, kādas negaidītas iespējas var pavērties? Vai arī jums vienkārši šķiet, ka darbavietu gadatirgus apmeklēšana ir kaut kas tāds, kas jums vienkārši ir jāizdara kā pienākums? Godīgums attiecībā uz savu motivāciju palīdzēs jums pareizi plānot savu laiku, esot gadatirgū, un, iespējams, arī - pēdēja iemesla gadījumā - iedvesmot jūs uz vēl efektīvāku pieeju.

Kur jūs varat uzzināt sīkāku informāciju?

Eiropas Darba dienas ir lieliska vieta, kur sākt. Šie tiešsaistes un uz vietas notiekošie darbā pieņemšanas gadatirgi pāris reizes mēnesī (vidēji) pulcē kopā darba meklētājus un uzņēmumus dažādās Eiropas vietās. Reģistrēties šim pasākumam ir viegli, to var izdarīt Eiropas Darba dienu tīmekļa vietnē.

Ārpus Eiropas Globālais karjeras gadatirgus katru gadu organizē vairākus Starptautiskos karjeras gadatirgus. Šie pasākumi notiek tiešsaistē, un tāpēc tie ir pieejami jauniešiem jebkurā pasaules vietā.

Darbavietu gadatirgi iet roku rokā ar tīklošanu, tāpēc pārliecinieties, ka esat izpētījis mūsu visaptverošo tīklošanas rokasgrāmatu, lai iegūtu norādes attiecībā uz to, kā tīklot profesionāli!

 

Saistītās saites

Eiropas Darba dienas

Starptautiskos karjeras gadatirgus

Visaptverošo tīklošanas rokasgrāmatu

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaDarba dienas/pasākumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.