Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. birželio 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Darbo mugės – kaip optimaliai išnaudoti laiką

Pamatėte rengiamą darbo mugę, kurioje norėtumėte dalyvauti, ir užsiregistravote (jei reikia!). Ką daryti toliau? Tikriausiai pagalvosite, kad užtenka tiesiog atvykti renginio dieną, tačiau, kad išnaudotumėte visas darbo mugės teikiamas galimybes ir kartu prasmingai praleistumėte laiką – nepatingėkite jai pasiruošti iš anksto...

Job fairs: making the most of your time

Išsiaiškinkite, kas joje dalyvaus

Daugumos darbo mugių organizatoriai skelbia dalyvių sąrašus dar prieš renginį. Žinodami, kokios įmonės ir organizacijos joje dalyvaus, galite suplanuoti, su kuo norėtumėte pakalbėti, ir susidaryti veiksmų planą. Tai ypač svarbu, jei ketinate dalyvauti dideliame renginyje, kuriame greičiausiai nespėtumėte pakalbėti su visais. Sudėliojus dalyvius pagal svarbą, bus aiškiau, su kuriais būtinai norite susitikti ir su kuriais susitiksite, jei liks laiko.

Apsirenkite taip, kad padarytumėte gerą įspūdį

Gali pasirodyti, kad drabužiai, kuriais vilkite, nėra svarbūs, tačiau jie – esminė jus reprezentuojanti detalė, o pirmas įspūdis yra svarbus. Be to, įdarbinimo agentai per visą dieną greičiausiai susitiks su šimtais jaunų žmonių, visai tokių kaip jūs, ir turbūt nenorėtumėte, kad jus įsimintų dėl netinkamos aprangos! Pagalvokite, ką vilkėtumėte eidami į pokalbį dėl darbo, ir tikrai neprašausite pro šalį.

Pasiimkite keletą gyvenimo aprašymo kopijų

Jūsų pokalbis su potencialiu darbdaviu greičiausiai truks vos 10 minučių, taigi tikriausiai būtų gerai turėti kažką, ką po pokalbio galėtumėte jiems palikti. Vizitinės kortelės – puikus sumanymas, tačiau gyvenimo aprašyme pateikta daug daugiau informacijos apie jūsų įgūdžius ir patirtį, taip pat apie tai, ką galėtumėte pasiūlyti įmonei. Turėkite pakankamai kopijų, kurias galėtumėte išdalinti visiems, ir nepersistenkite su gyvenimo aprašymo apimtimi – joks darbdavys nenorės skaityti 10 puslapių, kad išsiaiškintų, kas esate ir ką sugebate!

Pagalvokite apie tai, ko nori įmonės ar organizacijos

Jos ieško naujų talentingų darbuotojų, kurie įmonėje sukurtų tam tikrą pridėtinę vertę. Nors gyvenimo aprašyme nurodyti įgūdžiai ir patirtis yra svarbūs, įtakos turės ir tai, kokį įspūdį padarysite tiesioginiame susitikime. Šypsokitės, nevenkite akių kontakto, aiškiai parodykite, kad domitės įmone (ir šį tą apie ją žinote), pasitikėkite savimi – visa tai padės sustiprinti jūsų, kaip galimo darbuotojo, patrauklumą.

Pagalvokite, ko norite jūs

Kodėl dalyvaujate šioje darbo mugėje? Ar nusižiūrėjote konkretų darbą, o gal svajojate dirbti kokioje nors įmonėje? Ar domintų netikėti pasiūlymai, kurių galite sulaukti mugėje? O gal norite apsilankyti darbo mugėje tik todėl, kad taip reikia? Aiškiai žinodami, kas jus motyvuoja, galėsite geriau išnaudoti mugei skirtą savo laiką, o jei esate ten dėl paskutinės minėtos priežasties – galbūt pasijusite įkvėpti imtis ryžtingesnių veiksmų.

Kur rasti daugiau informacijos?

Iš pradžių geriausia apsilankyti Europos darbo dienų renginyje. Šios internetu ir tiesiogiai rengiamos darbuotojų paieškos mugės (vidutiniškai) porą kartų per mėnesį įvairiose Europos vietose sutelkia darbo ieškančius žmones ir įmones. Užsiregistruoti dalyvauti renginyje paprasta – tai galima padaryti Europos darbo dienų svetainėje.

Už Europos ribų Pasaulinės karjeros mugės organizatoriai kasmet rengia keletą Tarptautinių karjeros mugių. Šie renginiai vyksta internetu, todėl juose gali dalyvauti jaunimas iš viso pasaulio.

Darbo mugės neatsiejamos nuo tinklaveikos, todėl būtinai perskaitykite mūsų Svarbiausią tinklaveikos vadovą – jame rasite svarbiausius patarimus, kurie padės meistriškai kurti tinklus!

 

Susijusios nuorodos

Europos darbo dienų

Tarptautinių karjeros mugių

Svarbiausią tinklaveikos vadovą

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Sekite EURES naujienas tinkle „Google+“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasDarbo dienos / renginiaiĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.