Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel21. juuni 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Töömessid – kasuta oma aega otstarbekalt

Leidsid töömessi, mida sooviksid külastada, ja registreerusid (kui see oli vajalik). Mida teha järgmiseks? Lihtsalt kohale ilmumisest ei piisa – et saada messikülastusest kasu ja kasutada oma aega arukalt, on hea mõte end veidi ette valmistada.

Job fairs: making the most of your time

Uuri, kes messil osalevad

Enamasti antakse töömessil osalevatest tööandjatest enne üritust teada. Kui tead ette, mis ettevõtted ja organisatsioonid kohale tulevad, saad otsustada, kelle poole pöörduda ja kuidas tegutseda. See on eriti oluline suurtel üritustel, sest tõenäoliselt ei jagu aega kõigiga vestlemiseks. Osalevate tööandjate järjestusse seadmine aitab välja valida need, kellega tahad kindlasti kohtuda, ja need, kellega vestelda siis, kui aega üle jääb.

Riietu korrektselt

Riietus ei pruugi tunduda tähtis, kuid ometi mõjutab see, kuidas sa end esitled ja mis esmamulje jätad. Värbajad kohtuvad päeva jooksul sadade noortega ning kohatu riietus ei ole asi, millega tahaksid võimalikule tööandjale silma jääda. Mõistlik on valida rõivad, mida kannaksid töövestlusel.

Tee oma CV-st koopiaid

Tõenäoliselt on sul iga tööandjaga vestlemiseks aega umbes kümme minutit ning sa vajad midagi, mille abil end tutvustada ja meelde jääda. Visiitkaart on hea mõte, kuid CV-s on märksa rohkem teavet sinu oskuste ja kogemuste ning ka selle kohta, mida sa ettevõttele pakkuda võiksid. Veendu, et sul on piisavalt koopiaid ning et CV on mõistliku pikkusega – potentsiaalne tööandja ei soovi sinu isiku ja oskustega tutvumiseks lehitseda läbi kümmet lehekülge.

Mõtle, mida ettevõtted või organisatsioonid soovivad

Nad otsivad uusi andekaid töötajaid, kes tooksid ettevõttesse lisaväärtust. Ehkki CV-s esiletoodud oskused ja kogemused on olulised, on tähtis ka see, mis mulje sa inimesena endast jätad. Naeratus, silmside, selge huvi ettevõtte suhtes (ja eelteadmised) ning enesekindel olek suurendavad sinu köitvust potentsiaalse töötajana.

Mõtle, mida sina soovid

Miks sa üldse töömessile lähed? Kas oled seadnud pilgu konkreetsele töökohale või ettevõttele? Või soovid näha, mis ootamatuid võimalusi pakutakse? Või tunned, et oled kohustatud töömessi külastama? Kui oled aus oma motiivide suhtes, aitab see sul aega paremini korraldada ning – kui vastasid jaatavalt viimasele küsimusele – vahest leida ka tõhusam lähenemisviis.

Kust saab lisateavet?

Euroopa tööhõivepäevad on hea alguspunkt. Need veebipõhised ja kohapealsed värbamismessid toovad keskmiselt paar korda kuus eri Euroopa paigus kokku tööotsijad ja ettevõtted. Üritusele saab hõlpsalt registreeruda Euroopa tööhõivepäevade veebilehel.

Euroopast väljaspool korraldab veebiplatvorm Global Careers Fair igal aastal mitu rahvusvahelist karjäärimessi. Need messid on veebipõhised ja seega saavad nendel osaleda noored üle kogu maailma.

Töömessid käivad käsikäes võrgustikutööga, seega tutvu nõuannete saamiseks ka meie võrgustikutöö juhendiga.

 

Seotud lingid:

Euroopa tööhõivepäevad

Rahvusvahelist karjäärimessi

Võrgustikutöö juhendiga

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EttevõtlusTööpäevad/üritusedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.