Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. birželio 13 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Darbo vietų mugė tik per vieną pelės klavišo spustelėjimą: perspektyvūs IT specialistai iš visos Europos prisijungė prie Airijoje rengiamos Europos internetinės darbo dienos

Trumpam įsivaizduokite, kad esate darbo ieškantis asmuo, turintis programavimo (IT) srities išsilavinimą arba verslo paslaugų teikimo įgūdžių ir domitės, kaip išplėsti savo karjerą. Kur pradėtumėte ieškoti naujų galimybių? Vargu, ar vartytumėte lankstinukus darbo vietų mugėje. Labiausiai tikėtina, kad daugiausia, o gal net ir visos informacijos ieškosite visagaliame internete.

A job fair just a click away: IT talent from all over Europe plugged-into Irish European Online Job Day
E(O)JD

Dabar įsivaizduokite, kad galite dalyvauti internetinėje darbo vietų mugėje, kurioje jums sudaroma galimybė stebėti įmonių prisistatymus, gauti informacijos apie laisvas darbo vietas, paprastai užpildyti paraiškas, dalyvauti pokalbiuose ir susitikti su potencialiais darbdaviais internete: pakanka tik spustelėti pelės klavišą! Tiesą sakant, šis scenarijus yra realus.

Europos (internetinės) darbo dienos – tai įvairūs tęstiniai ir dinamiški renginiai, kuriuose susitinka darbo ieškantys asmenys ir darbdaviai, ir taip skatinamos įsidarbinimo galimybės. Šiose visoje Europoje vykstančiose įsidarbinimo mugėse, nesvarbu, ar jos rengiamos konkrečioje vietoje, ar internetinėje erdvėje, darbo ieškantys asmenys susitinka su kitų Europos šalių darbdaviais. Dalyviai taip pat gauna praktinių patarimų apie gyvenimo ir darbo sąlygas užsienyje.

2017 m. gegužės 4 d. Airijos EURES tarnyba (Socialinės apsaugos departamento Europos užimtumo tarnyba), tiesiogiai remiama Europos Komisijos, surengė vietos Europos (internetinę) darbo dieną pavadinimu „Cork where IT is @......check IT out“. Į perspektyvius IT ir verslo paslaugų specialistus visoje Europoje orientuoto internetinio renginio tikslas buvo pritraukti perspektyvius IRT specialistus į Korką (Airija), kad jie prisijungtų prie geriausių sektoriaus įmonių tokių kaip „Apple“, „Dell“, „Google“, „Logitech“ ir kt. (Norėdami susipažinti su išsamiu renginyje dalyvavusių įmonių sąrašu, spauskite nuorodą įmonės).

Atvykstate į Korką?

Organizatoriai atkreipė dėmesį į tai, kad Korkas jau tapo gimtaisiais namais 150 užsienio įmonių, kuriose šiuo metu dirba 28 500 žmonių. „Dėl puikiai įsitvirtinusių plačiai žinomų tarptautinių prekių ženklų įmonių ir novatoriškų naujų Airijos įmonių bei geros kokybės infrastruktūros ir kokybiško gyvenimo Korkas yra patraukli vieta įmonėms ir darbo ieškantiems asmenims“, – paaiškina vietos EURES konsultantai. Korkas gali būti kaip tik ta vieta, kurios ieškote, nesvarbu, ar matote save dirbantį stambioje technologijų bendrovėje, ar dinamiškoje pradedančiojoje įmonėje, kuriančioje naujausias technologijas.

Internetinis renginys – viskas vienoje vietoje

Renginys gegužės 4 d. nuo 10.00 iki 13.30 val. vyko tik internete, buvo tiesiogiai transliuojamas, o šiandien šią transliaciją galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą. Darbo ieškantys asmenys turėjo galimybę tiesiogiai ieškoti darbo ir teikti paraiškas, susisiekti su darbdaviais, susitarti dėl darbo pokalbio laiko ir užduoti klausimus pasinaudodami tiesioginio pokalbio funkcija. Airijos EURES tarnyba renginio dieną darbo ieškantiems asmenims taip pat pristatė kelis svarbius ir naudingus pranešimus. Vienas iš pranešimų vadinosi „Tavo pirmasis EURES darbas“, kuriame aptarta mobiliesiems darbuotojams prieinama Europos finansinė parama. Kito pranešimo tema – „Gyvenimo ir darbo sąlygos Airijoje“. Darbdaviai apie darbuotojų poreikį informavo tiesiogiai platformoje publikuodami skelbimus apie laisvas darbo vietas, automatiškai tikrindami gyvenimo aprašymus ir nustatydami, ar jie atitinka darbuotojams keliamus reikalavimus, taip pat planuodami ir rengdami internetinius pokalbius renginio dieną ir organizuodami tiesioginę klausimų ir atsakymų sesiją, kurioje dalyvavo potencialūs darbuotojai.

IRT internetinę Europos darbo dieną surengė Airijos EURES tarnyba (Socialinės apsaugos departamento Europos užimtumo tarnyba), kurią tiesiogiai rėmė Europos Komisija. Renginys buvo sudedamoji platesnės iniciatyvos – Europos užimtumo savaitės – dalis, kuria siekiama didinti informuotumą apie paslaugas ir paramos priemones, kuriomis gali pasinaudoti darbdaviai ir darbo ieškantys asmenys iš  visos Europos darbo rinkos. 

 

Susijusios nuorodos:

„Cork where IT is @......check IT out“ – renginio tinklalapis

„Cork where IT is @......check IT out“ – „Facebook“ pranešimai

EURES Airija

#ICTJobsCork

#EURESJobDays

 

Daugiau informacijos:

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

 

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSocialinė žiniasklaida
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.