Põhisisu juurde
EURES
Artikkel13. juuni 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Töömess kõigest hiireklõpsu kaugusel: Iirimaa veebipõhine Euroopa tööhõivepäev ühendab IT-talente kogu Euroopast

Kujutlege hetkeks, et olete tarkvara-/IT- või ettevõtlusteenuste oskustega tööotsija, kes soovib huvitavamat töökohta. Kuhu suunduksite uusi võimalusi otsima? On väheusutav, et sirviksite töömessil innukalt voldikuid. Kõige tõenäolisemalt või täiesti kindlalt teete otsingu kõiketeadvas internetis.

A job fair just a click away: IT talent from all over Europe plugged-into Irish European Online Job Day
E(O)JD

Kujutage nüüd ette, et saate külastada veebipõhist töömessi, kus pakutakse ettevõtete tutvustusi, vabu töökohti, ladusat taotlusmenetlust, vestlusi ja veebikohtumisi võimalike tööandjatega – ning see kõik on ainult hiireklõpsu kaugusel! Tõepoolest, selline stsenaarium on juba olemas.

Euroopa (veebipõhised) tööhõivepäevad on järjepidevate ja dünaamiliste ürituste sari, mis viib kokku tööotsijad ja tööandjad, et edendada tööhõivevõimalusi. Need üleeuroopalised kohapealsed või veebipõhised värbamismessid viivad tööotsijad kokku teiste Euroopa riikide tööandjatega. Osalejad saavad ka praktilisi nõuandeid välismaal elamise ja töötamise kohta.

4. mail 2017 korraldasid EURESe Iirimaa esindus ja Iirimaa sotsiaalkaitseministeeriumi Euroopa tööhõiveteenistus Euroopa Komisjoni otsesel toetusel kohaliku Euroopa (veebipõhise) tööhõivepäeva nimetusega „Cork where IT is @......check IT out“. Kogu Euroopa IT- ja ettevõtlusteenuste talentidele suunatud veebipõhise ürituse eesmärk oli infotehnoloogia talentide meelitamine Iirimaale Corki, et liituda sektori parimate ettevõtetega, kelle seas on näiteks Apple, Dell, Google ja Logitech. (Üritusel osalenud ettevõtete täielik loetelu on siin: ettevõtted).

Kas tulete Corki?

Korraldajad rõhutasid, et Corkis tegutseb juba 150 välismaist ettevõtet, kus töötab praegu 28 500 inimest. „Olemasolevad rahvusvaheliselt tuntud tootemarkidega ettevõtted ja põnevad uued Iiri ettevõtted koos kvaliteetse taristuga ja hea elukvaliteediga muudavad Corki ettevõtjate ja tööotsijate jaoks ligitõmbavaks asukohaks,” selgitavad kohalikud EURESe nõustajad. Ei ole oluline, kas unistate töötamisest tehnoloogiahiiglase või dünaamilise uue aja tehnoloogiaid arendava idufirma heaks, Cork võib olla teie jaoks õige koht.

Veebis, kõik ühes kohas

Üritus toimus täielikult veebis 4. mail kell 10.00–13.30, sellest tehti otseülekanne ja saate seda järelvaadata siit. Tööotsijad said võimaluse reaalajas töökohta otsida ja taotleda, võtta ühendust tööandjatega, reserveerida töövestluse aegu ja esitada veebivestluse kaudu küsimusi. EURESe Iirimaa esindus avaldas sellel päeval ka mitu asjakohast ja kasulikku esitlust tööotsijatele. Üks nendest oli „Sinu esimene EURESe töökoht“, mis käsitles Euroopa liikuvatele töötajatele pakutavat rahalist toetust. Teise teema oli „Elamine ja töötamine Iirimaal“. Tööandjad tutvustasid oma värbamisvajadusi, avaldades tööpakkumised vahetult tööhivepäevade platvormil, kasutades CV-de automaatset sõelumist ja ühitamist, kavandades ürituse päevale veebivestlusi ja veebipõhiseid intervjuusid võimalike töövõtjatega ning neid ka pidades.

IKT-alase veebipõhise Euroopa tööhõivepäeva korraldasid EURESe Iirimaa esindus ja Iirimaa sotsiaalkaitseministeeriumi Euroopa tööhõiveteenistus Euroopa Komisjoni otsesel toetusel. Üritus oli laiema algatuse, Euroopa tööhõivenädala osa, mille eesmärk oli teadvustada tööandjatele ja tööotsijatele Euroopa tööturul pakutavaid teenuseid ja toetusi. 

 

Seotud lingid

Cork where IT is @......check IT out – ürituse veebileht

Cork where IT is @......check IT out – Facebooki postitus

EURESe Iirimaa esindus

#ICTJobsCork

#EURESJobDays

 

Lisateave:

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EttevõtlusTööpäevad/üritusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidSotsiaalmeedia
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.