Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 31. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

No Īrijas līdz Horvātijai un atpakaļ: kā EURES palīdz lieliem uzņēmumiem aizpildīt starptautiskas vakances

Marriott International ir viens no pasaulē vadošajiem viesmīlības nozares uzņēmumiem, kam ir vairāk nekā 6000 viesnīcu ķēde vairāk nekā 122 valstīs. Tik daudzveidīga klientu bāze rada lielu pieprasījumu pēc daudzvalodīgiem darbiniekiem, un Marriott pastāvīgi meklē talantīgus jaunus darbiniekus.

From Ireland to Croatia and back again: how EURES helps big businesses fill international roles
© Luxury Reservations Ltd, 2013/Aileen O’Keeffe

EURES un tā padomdevējiem ir liela nozīme šajā darbā iekārtošanas procesā, jo īpaši Marriott Klientu iesaistes centrā, kas atrodas Korkā, Īrijā. “Šobrīd apkalpojam deviņus dažādus valodu tirgus,” skaidro centra darbā iekārtošanas speciāliste Aoife Lyons. “Reizēm mums ir nepieciešama palīdzība, lai nodrošinātu, ka tirgi tiek apkalpoti, jo īpaši sakarā ar Korkas pilsētas ekonomisko izaugsmi, kas vērojama pēdējo dažu gadu laikā.”

“Rezervāciju un klientu speciālista amatam mēs galvenokārt veicam ārēju piesaisti,” viņa piebilst. “Šis speciālists palīdz viesiem risināt rezervācijas jautājumus vairākos valodu tirgos.”

EURES padomdevējs Īrijā Hugh Rodgers jau vairāk nekā 10 gadus palīdz Marriott International Korkā risināt darbā iekārtošanas vajadzības. “Mēs izplatām informāciju par vakancēm EURES portālā, turklāt mums ir piekļuve valstu tīmekļu vietnēm,” viņš stāsta. “Tāpat es saņemu lielu atbalstu no EURES padomdevēju tīkla tādās valstīs kā Horvātija, Dānija un Nīderlande, un viņi atrod piemērotus kandidātus un izplata informāciju par šiem amatiem savā valstī.”

Martina Vidakovic no Horvātijas EURES ir viena no šiem padomdevējiem, kas gadu gaitā ir palīdzējuši atrast virkni talantīgu horvātu, kuri derētu vakancēm Marriott Klientu iesaistes centrā.

Šo divu EURES biroju sadarbība aizsākās, kad viņas kolēģe nejauši satikās ar Hugh. “Mana kolēģe Patricija iepazinās ar Hugh apmācību kursā un ieminējās, ka daudz horvātu prot vācu valodu, kā arī angļu valodu,” atceras Martina. “Hugh norādīja, ka Marriott International ir plaša vāciski runājošu klientu bāze, un tāpēc šāda valodu prasme ir ļoti pieprasīta. Viņš uzaicināja viņu apmeklēt uzņēmumu un pārliecināties, ka Marriott ir izcils darba devējs. Pārējais ir vēsture.”

Martina uzskata - tam, ka Horvātija ir visjaunākā ES dalībniece, ir bijusi nozīme darbā iekārtošanas panākumos. “Atveroties darba tirgum, daudz horvātu ir ieinteresēti gūt jaunu pieredzi ārzemēs.”

“Horvātiem ļoti patīk Īrija,” viņa piebilst, “turklāt starp īriem un horvātiem ir ļoti daudz līdzību. Tā ir viena no valstīm, kuru viņi [horvāti] nereti izvēlas, lai uzsāktu jaunas gaitas.”

Atsauksmes no tiem, kuri ir aizceļojuši uz Īriju, ir viennozīmīgi pozitīvas. “Viņi par mums ļoti ātri aizmirst, jo jūtas lieliski, strādājot Marriott,” Martina smejas. “Visas līdz šim saņemtās atsauksmes apliecina, ka darbinieki ir apmierināti un par viņiem pienācīgi rūpējas.”

Marriott Klientu iesaistes centra pieredze ir lielisks piemērs ieguvumiem, ko EURES var sniegt uzņēmumiem visā Eiropā.

“Manuprāt, EURES piemīt potenciāls būtiski atbalstīt uzņēmumus, kas pieņem darbā starptautiskā mērogā,” Hugh apgalvo. “Tas aptver plašu teritoriju visās valstīs, un tas ir ļoti labs atbalsta tīkls. Turklāt tā rīcībā ir rīki, lai sniegtu gan palīdzību, gan informāciju, un tas var darba devējiem nodrošināt ļoti plašu piedāvājumu.”

Kāds ir Aoife - vienas no šo uzņēmumu pārstāvēm - viedoklis? “EURES ir izpalīdzīgs, informatīvs, savlaicīgs, un vienmēr ir patīkami ar to sadarboties!” viņa apliecina. “Tas mums sniedz lielu atbalstu, apmierinot darbā iekārtošanas vajadzības.”

 

Saistītās saites

Īrijas EURES

Horvātijas EURES

Marriott International Klientu iesaistes centri

 

Papildu informācija

Eiropas darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējs

Dzīves un darba apstākļi EURES valstīs

EURES darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Plānotie tiešsaistes notikumi

EURES Facebook

EURES Twitter

EURES LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesIekšējās EURES ziņasVeiksmes stāstiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.