Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2022. gada 25. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā iejūtīgi izteikt darbiniekiem negatīvas atsauksmes

Negatīvu atsauksmju izteikšana var būt sarežģīta, taču tā ir svarīga darbinieku vadības daļa un var faktiski stiprināt jūsu attiecības, ja tās tiek pasniegtas pareizi. Izlasiet un uzziniet, kā to panākt.

How to sensitively deliver negative feedback to employees

Esiet cieņpilni

Sniedziet vienmēr privāti negatīvas atsauksmes un noteikti saglabājiet mieru un iejūtību. Aktīvi uzklausiet savu darbinieku viedokli un patiesi padomājiet par to, ko viņi saka. Atvēliet laiku un rūpīgi apsveriet savas atbildes pirms to izteikšanas. Tas ne tikai ļaus viņiem labāk uztvert jūsu komentārus, bet arī veicinās jūsu darbinieku profesionālo izaugsmi, jo viņi nākotnē spēs uzņemties jaunus uzdevumus, nesamulstot un nebaidoties no konfrontācijas.

Esiet tieši un godīgi, bet ne skarbi

Lai gan var likties labāk šo triecienu mīkstināt, sniedzot labas atsauksmes un atturoties no negatīvām, ilgtermiņā tas nav produktīvi. Tā vietā jūsu darbiniekiem radīsies nepatiess priekšstats par viņu sniegumu, radot apjukumu un iespējamu satraukumu, ja jūsu pozitīvie komentāri netiks atspoguļoti viņu novērtējumos vai karjeras izaugsmē. Lai no tā izvairītos, sniedziet konkrētas atsauksmes, kas apraksta noteiktu rīcību vai starpposma mērķus. Neizsakiet vispārīgus apgalvojumus vai visaptverošus spriedumus par darbinieku spējām vai nodomiem, jo viņi to varētu uztvert personīgi.

Izvēlieties labāko laiku

Sniedziet negatīvu atsauksmi nevilcinoties un piemērotā laikā. Tas dos jūsu darbiniekiem iespēju rīkoties nekavējoties, lai mainītu savu attieksmi un izvairītos no turpmākiem sarežģījumiem. Turklāt pārāk ilga gaidīšana varētu padarīt jūsu komentārus mazāk ietekmīgus, jūsu darbinieki to var uztvert kā netaisnību un negaidītu uzbrukumu. Tas viņiem var traucēt veikt pašreizējos uzdevumus.

Apziniet risinājumus un izvirziet izpildāmus mērķus

Lai nodrošinātu, ka jūsu atsauksmes ir konstruktīvas, nevis tikai kritiskas, palīdziet savam darbiniekam apzināt risinājumus jūsu minētajām problēmām un izvirziet izpildāmus un konkrētus mērķus, lai sniegums nākotnē uzlabotos. Skaidri norādiet, kāpēc šīs izmaiņas ir svarīgas un kā tās palīdzēs uzlabot viņu vispārējo darba sniegumu. Turklāt noteikti nosakiet datumu, kad atkal apspriest paveikto. Tas ne tikai palīdzēs pastāvīgi uzlabot jūsu darbinieku sniegumu, bet arī palīdzēs viņiem just, ka jūs esat ieinteresēti viņu karjeras izaugsmē.

Vai vēlaties saņemt vairāk ieteikumu par to, kā padarīt jūsu darbiniekus apmierinātākus? Izlasiet mūsu rakstuKā būt lieliskam darba devējam.

 

Saistītās saites:

Kā būt lieliskam darba devējam

 

Uzziniet vairāk:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Ieteikumi un padomi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.