Põhisisu juurde
EURES
Artikkel25. november 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas tundlikult anda töötajatele negatiivset tagasisidet

Negatiivse tagasiside andmine võib olla keerukas, kuid see on oluline osa töötajate juhtimisest ja võib tegelikult teie suhet tugevdada, kui seda teha õigesti. Lugege, kuidas seda saavutada.

How to sensitively deliver negative feedback to employees

Olge aupaklik

Ande negatiivset tagasisidet alati privaatselt, olles rahulik ja empaatiline. Kuulake aktiivselt töötaja seisukohti ja mõelge tema öeldu hoolikalt läbi, enne kui vastate. See suurendab töötaja vastuvõtlikkust teie kommentaaridele ja toetab ka tema kutselist arengut, sest töötaja tunneb, et suudab tulevikus vastu võtta uusi väljakutseid, kartmata piinlikkust või vaenulikkust.

Olge otsene ja aus, kuid mitte järsk

Kuigi võib tunduda, et kriitikat saab pehmendada hea tagasisidega, mis tasakaalustaks negatiivset, ei ole see pikas perspektiivis tootlik. Selle asemel saavad töötajad oma töötulemustest vale ettekujutuse, mis võib tekitada segadust ja probleeme, kui teie positiivsed kommentaarid ei kajastu arenguvestlusel või edutamisel. Selle vältimiseks andke suunatud tagasisidet konkreetse käitumisviisi või vahe-eesmärkide kohta. Ärge tehke üldisi avaldusi ega ulatuslikke otsuseid töötaja võimete või kavatsuste kohta, sest see võib neile tunduda isikliku rünnakuna.

Ajastage tagasisidet

Andke negatiivset tagasisidet kohe, sobival ajal. Nii saab töötaja otsekohe muuta oma lähenemisviis ja vältida edasisi probleeme. Lisaks võib liiga pikk ooteaeg lahjendada teie kommentaare, sest töötajale võib tagasiside tunduda ebaõiglane ja ootamatu ning see võib juhtida tema tähelepanu eemale tema ülesannetest.

Leidke lahendused ja seadke realistlikud eesmärgid

Tagamaks, et teie tagasiside oleks konstruktiivne ja mitte ainult kriitiline, aidake töötajal leida lahendusi teie tõstatatud probleemidele ning seadke realistlikud ja konkreetsed eesmärgid, mida tulevikus parandada. Selgitage töötajale, miks on need muudatused olulised ja kuidas need aitavad parandada tema üldisi töötulemusi. Lisaks määrake aeg, millal kontrollida edusamme. See soodustab töötulemuste pidevat parenemist ja tekitab töötajas tunde, et investeerite tema karjääri edendamisse.

Kas soovite rohkem nõuandeid, kuidas hoida töötajad õnnelikud? Lugege meie artiklit„Kuidas olla hea tööandja“.

 

Seotud lingid

Kuidas olla hea tööandja

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitused
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.