Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. spalio 22 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip saugiai persikelti dirbti į kitą šalį COVID-19 pandemijos laikais

Persikelti dirbti į kitą šalį visada gali būti sunku, o COVID-19 pandemija tai dar labiau apsunkina. Šiuo metu prieš kraunantis lagaminus kaip niekad svarbu surinkti visą reikiamą informaciją. Štai mūsų keturi esminiai patarimai, kaip saugiai persikelti dirbti į kitą šalį COVID-19 pandemijos laikais.

How to relocate for a job safely in COVID-19 times
EURES

Surinkite reikiamą informaciją

Svarbiausias dalykas, kurį jums reikia žinoti, kai per COVID-19 pandemiją vykstate dirbti į kitą šalį yra tai, kaip ten saugiai nuvykti. Turite išsiaiškinti, ar šalis arba regionas priima naujus atvykstančius asmenis, ar jums bus taikomi kokie nors karantino reikalavimai ir kokių saugos priemonių turėsite laikytis. Nesusipažinę su vietos taisyklėmis rizikuojate ne tik savo ir šeimos saugumu, bet galite gauti ir baudą.

Per COVID-19 pandemiją svarbu žinoti, kokios saugos priemonės taikomos šalyje, į kurią keliatės. Vertingi patarimai apie keliones ir nacionalines kontaktų atsekimo programėles teikiami svetainėse „Your Europe“, „Eurodesk“ ir Europos Komisijos puslapyje „Keliavimas koronaviruso pandemijos metu“. Re-open EU – dar viena naudinga internetinė priemonė, kurioje teikiama naujausia informacija apie visoje Europoje taikomas įvairias sąlygas ir apribojimus. Interaktyvioje interneto svetainėje informuojama apie visus atvykimo apribojimus ir pateikiamos naujausios vietos gairės dėl kelionių, saugos priemonių ir galimos rizikos sveikatai.

Pasitarkite su savo darbdaviu apie galimą pagalbą

Jei jums reikia patarimų dėl teisinių ar administracinių aspektų, susijusių su jūsų persikėlimu, taip pat galite susisiekti su vietos EURES konsultantu, kuris jums suteiks individualią pagalbą. Prieš persikeldami į kitą vietą, užduokite darbdaviui svarbius klausimus ir sužinokite, kokios pagalbos galite tikėtis įsikurdami kitoje šalyje. Gali būti, kad per COVID-19 pandemiją negalėsite nuvykti į savo darbo vietą ar susidursite su kliūtimis važiuodami į darbą. Pasiteiraukite savo darbdavio, kokios tokių aplinkybių pasekmės. Sužinokite, ar jums būtų suteikta tinkama įranga darbui iš namų, jei dėl pandemijos negalėtumėte eiti į biurą, kokia yra įmonės darbo iš namų ir lankstaus darbo grafiko politika ir kokių priemonių ji ėmėsi reaguodama į pandemiją.

Ieškokite tokių įmonių, kurios laikosi saugos reikalavimų

Dėl pandemijos įmonės visame pasaulyje pakeitė savo darbo metodus. Kai kurios visiškai užsidarė, kitos pakeitė savo darbo valandas ir įvedė naujas taisykles ir nuostatas. Jei persikėlimui naudojatės perkraustymo įmonės paslaugomis, turite patikrinti, ar ji taiko saugias procedūras, pvz., bekontaktį perkraustymą ir asmenines apsaugos priemones.

Kol persikelsite, sekite naujausią informaciją

Situacija per COVID-19 pandemiją nuolat keičiasi. Dėl to gali būti sunku žinoti, ko tikėtis kelionės metu. Geriausias būdas išvengti nepageidaujamų netikėtumų persikeliant – aktyviai domėtis informacija. Rekomenduojame reguliariai tikrinti tokias kelionių svetaines, kaip „Re-open EU“, nes jose nuolat atnaujinama informacija apie kiekvieną šalį. Kitas būdas sužinoti naujienas – atidžiai sekti šalies, į kurią vykstama, naujienas, savo išmaniajame telefone įjungiant naujienų programėlių pranešimų funkciją. Taip galėsite peržiūrėti naujausias antraštes, įskaitant vietos rekomendacijų pakeitimus, kai tik jie bus paskelbti, ir atitinkamai planuoti savo persikėlimą.

Daugiau patarimų apie tai, kaip planuoti kelionę šiais neaiškiais laikais, rasite mūsų straipsnyje „Penki pagrindiniai aspektai, kuriuos būtina įvertinti keliaujant COVID-19 pandemijos laikais.

 

Susijusios nuorodos

„Re-open EU“

„Jūsų Europa“

„Eurodesk“

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response/travel-during-coronavirus-pandemic_lt

Penki pagrindiniai aspektai, kuriuos būtina įvertinti keliaujant COVID-19 pandemijos laikais

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
ES mobilumo priemonių rinkinysNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.