Põhisisu juurde
EURES
Artikkel22. oktoober 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Ohutu elukoha vahetamine töö tõttu COVID-19 pandeemia ajal

Elukoha vahetamine tööga seotud põhjustel võib olla keeruline protsess ja on veelgi keerulisem COVID-19 pandeemia ajal. Nüüd peame enne kohvri pakkimist olukorda eriti hoolikalt uurima. Allpool on neli peamist nõuannet ohutuks elukoha vahetamiseks töö tõttu COVID-19 pandeemia ajal.

How to relocate for a job safely in COVID-19 times
EURES

Uurige olukorda

COVID-19 kriisi ajal elukohta vahetades on kõige olulisem teada, kuidas jõuda ohutult uude sihtkohta. Muu hulgas veenduge, kas riik või piirkond võtab vastu uusi saabujaid, kas teile kehtivad karantiininõuded ja mis ohutusmeetmeid peate järgima. Kohalike eeskirjade mittetundmine ei sea ohtu üksnes teid ja teie perekonda, vaid võib kaasa tuua trahvi.

COVID-19 kriisi ajal on oluline teada ohutusmeetmeid sihtkohas. Teie Euroopa, Eurodesk ja Euroopa Komisjoni veebijaotis Reisimine koroonaviiruse pandeemia ajal annavad väärtuslikku nõu reisimise ja kontaktide jälgimise riiklike rakenduste kohta. Re-open EU on veel üks kasulik veebipõhine vahend, mis annab ajakohast teavet erinevate tingimuste ja piirangute kohta kogu Euroopas. Interaktiivsel veebisaidil teatatakse teile kõik kehtivad sisenemispiirangud ning viimased kohalikud juhised reisimise, ohutusmeetmete ja võimalike terviseriskide kohta.

Rääkige oma tööandjaga pakutavast toetusest

Kui vajate juhiseid kolimise õiguslike või halduslike aspektide kohta, võite ka ühendust võtta kohaliku EURESe nõustajaga, kes abistab teid hea meelega vastavalt teie olukorrale. Tööandjalt tähtsate küsimuste küsimine enne kolimist aitab teada saada, millist tuge võite oodata, kui ennast sisse seate. COVID-19 ajal ei pruugi teil olla võimalik oma töökohas füüsiliselt viibida ega tööl käia. Küsige tööandjalt, kuidas sellises olukorras toimida. Uurige, kas teile antakse vajalik varustus kodus, kui te ei saa pandeemia tõttu kontorisse minna, mis on ettevõtte kodutöö ja paindliku töö reeglid ning mis meetmeid on ettevõte pandeemiale reageerimiseks võtnud.

Otsige ohutute tavadega ettevõtteid

Kogu maailma ettevõtted on pandeemia tõttu tegutsemisviisi muutnud. Mõned on täielikult suletud, teised on aga muutnud tööaega ning kehtestanud uusi eeskirju. Kui te kasutate kolimisettevõtet, kontrollige, et ettevõtte toimingud oleksid ohutud, nagu kontaktivaba kolimine ja isikukaitsevahendid.

Hoidke end kursis kuni kolimishetkeni

COVID-19 aja läbiv tunnus on suured muutused. See võib süvendada teadmatust, mida reisi ajal oodata. Parim viis vältida soovimatuid üllatusi kolimise ajal on end pidevalt informeerida. Soovitame regulaarselt külastada reisiveebisaite, nt Re-open EU, sest neid ajakohastatakse pidevalt riigi uusimate juhistega. Teine võimalus on jälgida pidevalt sihtkoha riiklikke uudiseid, lülitades nutitelefonis sisse uudisterakenduste teavitused. See võimaldab näha uudiseid, sealhulgas muudatusi kohalikes juhistes, niipea kui need avaldatakse, ning kavandada kolimist vastavalt.

Lisateavet reisi kavandamise kohta praegusel ebakindlal ajal leiate meie artiklist Viis nõuannet COVID-19 pandeemia ajal reisimiseks.

 

Seotud lingid

Re-open EU

Teie Euroopa

Eurodesk

Reisimine koroonaviiruse pandeemia ajal

Viis nõuannet COVID-19 pandeemia ajal reisimiseks

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudised
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.