Przejdź do treści głównej
EURES (EURopean Employment Services)
Artykuł prasowy21 sierpnia 2020Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Jak przygotować CV, szukając pracy po pandemii COVID-19

Świat zaczyna wychodzić z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19, a zatem w trakcie rekrutacji nowych pracowników pracodawcy będą poszukiwać osób posiadających określone umiejętności. Zanim przystąpisz do poszukiwania nowej pracy, przygotuj CV, korzystając z naszych pięciu najważniejszych wskazówek, dzięki którym wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

How to prepare your CV for a job search after COVID-19
EURES

Pokaż, że posiadasz szereg umiejętności cyfrowych

Im więcej umiejętności cyfrowych posiadasz, tym lepiej! Przedsiębiorstwa na całym świecie przeszły na pracę zdalną niemal z dnia na dzień, aby chronić swoich pracowników przed COVID-19. Korzystały one z technologii bardziej niż kiedykolwiek i to się raczej nie zmieni po zakończeniu pandemii. W związku z tym im więcej umiejętności cyfrowych posiadasz, tym większe masz szanse na znalezienie pracy. Pracodawcy docenią Twoje doświadczenie w korzystaniu z nowych narzędzi internetowych, jak również tradycyjnej platformy Microsoft 365. Upewnij się, że wiesz, jak udostępnić ekran i zapoznaj się z popularnymi internetowymi narzędziami współpracy, takimi jak Microsoft Teams i Zoom.

Pokaż, że potrafisz być elastyczny(-a)

Przedsiębiorstwa musiały wykazać się elastycznością, aby przetrwać kryzys spowodowany pandemią. Wprowadziły nowe metody pracy w bardzo krótkim czasie. Niektóre przedsiębiorstwa zawiesiły produkcję swoich standardowych towarów i zajęły się wytwarzaniem innych produktów, np. masek ochronnych i płynów do dezynfekcji rąk, aby sprostać nowym potrzebom. Dzięki takiej elastyczności przedsiębiorstwa zyskały środki na pokrycie swoich należności. Wiele przedsiębiorstw musiało zmienić profil swojej działalności, będą zatem szukać osób, które tak jak one w razie konieczności potrafią dostosować się do każdej sytuacji. Będą potrzebować osób, które zdobywają nowe umiejętności, mierzą się z wyzwaniami i potrafią pracować w różnych środowiskach.

Pokaż, że posiadasz wysoko rozwinięte umiejętności w zakresie komunikacji

Wraz z rosnącą popularnością pracy zdalnej coraz rzadziej mamy do czynienia z komunikacją bezpośrednią. Przy coraz większych możliwościach elastycznej organizacji pracy wysoko rozwinięte umiejętności w zakresie komunikacji mają kluczowe znaczenie. Należy wykazać się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami w zakresie komunikacji na każdym etapie procesu rekrutacji, poczynając od CV. Twoje umiejętności i cechy powinny być przedstawione w jasny i formalny sposób. CV jest idealnym miejscem na przedstawienie metod komunikacji, z których korzystasz, w tym narzędzi internetowych. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek doświadczenie w korzystaniu z internetowych narzędzi komunikacji, nie zapomnij go ująć w swoim CV!

Wykaż się inteligencją emocjonalną

W miarę jak praca zdalna staje się coraz powszechniejsza, inteligencja emocjonalna również zyskuje na znaczeniu. Musisz umieć sobie radzić z emocjami i motywować siebie (a czasem innych), kiedy pracujesz poza biurem i jesteś z dala od swoich współpracowników. Jeśli pokażesz pracodawcy, że potrafisz budować relacje i współpracować z zespołem, pracując zdalnie, zyskasz w jego oczach!

Udowodnij, że posiadasz zdolność myślenia krytycznego

Pandemia COVID-19 nauczyła nas, że myślenie krytyczne jest jedną z kluczowych kompetencji. W tych niepewnych czasach osoby wykazujące się zdolnością myślenia krytycznego okazały się niezwykle cennymi pracownikami, którzy potrafią stawić czoła nieoczekiwanym wyzwaniom. Nawet w nieprzewidzianych sytuacjach należy zachować spokój i podejmować racjonalne decyzje.

Masz zatem z czego wybierać – skorzystaj z naszych pięciu najważniejszych wskazówek, aby przygotować CV, szukając pracy po pandemii COVID-19. Więcej wskazówek dotyczących pracy zdalnej można znaleźć w naszym artykule: Jak zachować wydajność podczas pracy z domu.

We współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej.

 

Powiązane linki:

Microsoft 365

Microsoft Teams

Zoom

Jak zachować wydajność podczas pracy z domu

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Porady i wskazówkiDni Pracy/WydarzeniaMłodzież
Powiązane sekcje
Pomoc i wsparcie
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.