Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 21. augustsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā sagatavot CV, meklējot darbu pēc COVID-19

Pasaulei atgūstoties no COVID-19 pandēmijas, darba devēji, pieņemot darbā jaunus kandidātus, pieprasīs noteiktas prasmes. Kad gatavojat CV, meklējot jaunu darbu, izskatiet šos piecus galvenos ieteikumus, kas jums palīdzēs.

How to prepare your CV for a job search after COVID-19
EURES

Ietveriet daudzveidīgas digitālās prasmes

Jo vairāk digitālu prasmju, jo labāk! Uzņēmumi visā pasaulē gandrīz vienā mirklī pārslēdzās uz attāldarbu, lai pasargātu savus darbiniekus no COVID-19. Tie vairāk nekā jebkad agrāk izmanto tehnoloģiju, un, domājams, ka pēc pandēmijas tas nemainīsies. Jo vairāk digitālu prasmju jums ir, jo labāk jums varētu veikties darba meklējumos. Darba devēji novērtēs gan pieredzi ar jauniem tiešsaistes rīkiem, gan arī ar tradicionālo Microsoft 365. Jums ir jāzina, kā kopīgot savā ekrānā redzamo, un jāiepazīstas ar tādiem populāriem tiešsaistes rīkiem kā Microsoft Teams un Zoom.

Uzsveriet savu spēju būt elastīgam

Lai izturētu pandēmijas laiku, uzņēmumiem bija jābūt elastīgiem. Tie ļoti īsā laikā atrada jaunus strādāšanas veidus. Daži uzņēmumi pārtrauca savu ierasto izstrādājumu ražošanu un, lai pielāgotos jaunam pieprasījumam, sāka ražot ko citu, piemēram, sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzekļus. Tie pielāgojās apstākļiem, tādēļ joprojām varēja samaksāt rēķinus. Daudziem uzņēmumiem nācās mainīties, tādēļ tie meklēs tādus darbiniekus, kuri vajadzības gadījumā spēj pielāgoties. Tiem būs nepieciešami darbinieki, kuri spēj apgūt jaunas prasmes, atrisināt problēmas un pielāgoties citādiem darba apstākļiem.

Izrādiet labas komunikācijas prasmes

Attāldarbam kļūstot arvien populārākam, komunikācija klātienē vairs nav tik ierasta. Līdz ar lielākām elastīga darba iespējām, labas komunikācijas prasmes ir ļoti būtiskas. Ir svarīgi parādīt labas komunikācijas prasmes katrā darbā pieteikšanās procesa posmā, sākot ar CV. Prasmes un īpašības ir jānorāda skaidrā un formālā veidā. CV ir ideāli piemērots tam, lai norādītu savas komunikācijas metodes, tostarp tiešsaistes rīkus. Ja jums ir tiešsaistes saziņas līdzekļu lietošanas pieredze, noteikti norādiet šos līdzekļus!

Parādiet savu emocionālo inteliģenci

Pieaugot attāldarba nozīmei, emocionālā inteliģence ir kļuvusi svarīgāka. Kad neatrodaties birojā un nesatiekat kolēģus, jums ir jāspēj pārvaldīt emocijas un motivēt sevi (un reizēm arī citus). Ļoti svarīgi ir parādīt, ka jūs varat veidot darba attiecības un atbalstīt savu komandu, strādājot attālināti.

Pierādiet, ka protat kritiski domāt

COVID-19 pandēmija ir iemācījusi mums, ka kritiska domāšana ir ļoti svarīga prasme. Nedrošos laikos kritiski domājoši darbinieki ir ļoti vērtīgi, jo spēj atrisināt negaidītas problēmas. Pat neplānotās situācijās ir svarīgi neļauties panikai un pieņemt racionālus lēmumus.

Tie ir mūsu pieci galvenie ieteikumi, lai sagatavotu CV darba meklēšanai pēc COVID-19 pandēmijas. Vairāk ieteikumu par attāldarbu skatiet sadaļāKā būt ražīgiem, strādājot no mājām.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Microsoft 365

Microsoft Teams

Zoom

Kā būt ražīgiem, strādājot no mājām

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiDarba dienas/pasākumiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalsts
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.