Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. rugpjūčio 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Patarimai, kaip parengti savo CV ieškant darbo po COVID-19 pandemijos.

Pasauliui atsigaunant po COVID-19 pandemijos, naujus darbuotojus samdantys darbdaviai ieškos kandidatų, turinčių tam tikrų gebėjimų. Jei ketinate ieškoti naujo darbo ir norite tinkamai parengti savo gyvenimo aprašymą (CV), susipažinkite su mūsų parengtu naudingiausių patarimų penketuku ir atkreipkite dėmesį į save.

How to prepare your CV for a job search after COVID-19
EURES

Paminėkite, kad turite įvairių skaitmeninių įgūdžių

Kuo daugiau turite skaitmeninių įgūdžių, tuo geriau! Įmonės visame pasaulyje nedelsė ir, siekdamos apsaugoti savo darbuotojus nuo COVID-19 viruso, beveik iš karto perėjo prie nuotolinio darbo. Jos technologijomis pasikliauna labiau nei bet kada ir manoma, kad pasibaigus pandemijai ši tendencija nepasikeis. Kuo daugiau skaitmeninių įgūdžių turite, tuo labiau tikėtina, kad jums pavyks sėkmingai susirasti darbą. Darbdaviai vertina patirtį, susijusią tiek su naujosiomis internetinėmis priemonėmis, tiek su tradicinėmis programomis, kaip „Microsoft 365“. Išmokite bendrinti ekrano vaizdą ir susipažinkite su dažnai naudojamomis internetinėmis bendradarbiavimo priemonėmis, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“ ir „Zoom“.

Pabrėžkite, kad esate lankstus

Siekdamos išgyventi pandemiją, bendrovės turėjo veikti lanksčiai. Per labai trumpą laiką buvo pradėta dirbti taikant naujus metodus. Dalis įmonių nustojo gaminti joms įprastus produktus ir ėmėsi naujovių, kad patenkintų atsiradusią paklausą, pavyzdžiui, pradėjo gaminti medicinines kaukes ir rankų dezinfekantus. Jos veikė lanksčiai ir todėl turėjo lėšų sąskaitoms apmokėti. Daugeliui įmonių teko susidurti su pokyčiais, todėl bus ieškoma tokių naujų darbuotojų, kurie, prireikus, gali keistis kartu su įmonėmis. Joms reikia darbuotojų, kurie gali įgyti naujų gebėjimų, spręsti problemas ir moka dirbti įvairioje profesinėje aplinkoje.

Parodykite, kad turite gerų komunikacijos gebėjimų

Tiesiogiai bendraujama rečiau, nes vis dažniau dirbama nuotoliniu būdu. Atsiradus daugiau galimybių dirbti lanksčiai, būtina turėti gerų komunikacijos įgūdžių. Svarbu stiprius komunikacinius gebėjimus pademonstruoti visuose atrankos etapuose, pradedant išsiųstu CV. Turimus įgūdžius ir kvalifikaciją reikėtų išvardinti aiškiai ir laikantis formalių reikalavimų. CV yra puikus būdas pristatyti naudojamus komunikacijos būdus, įskaitant internetines priemones. Jei turite patirties, susijusios su internetinių komunikacijos priemonių naudojimu, būtinai tai paminėkite savo CV!

Atskleiskite turimą emocinį intelektą

Vis dažniau dirbant nuotoliniu būdu išaugo emocinio intelekto svarba. Reikia gebėti valdyti emocijas ir motyvuoti save (kartais ir kitus) dirbant ne biure ir esant toli nuo kolegų. Įgysite didelį pranašumą, jei parodysite, kad dirbdami nuotoliniu būdu galite kurti santykius ir palaikyti savo bendradarbių grupę!

Įrodykite, kad mokate kritiškai mąstyti

Per COVID-19 pandemiją išmokome, kad kritinis mąstymas – tai esminis įgūdis, kurį privalu turėti. Netikrumo kupinu laikotarpiu labai vertinami darbuotojai, kurie pasižymi kritiniu mąstymu, nes jie sugeba rasti sprendimus nenumatytoms problemoms. Net atsidūrus netikėtoje situacijoje, svarbu nepasiduoti panikai ir priimti racionalius sprendimus.

Štai tokį naudingiausių patarimų, kaip parengti savo CV ieškant darbo po COVID-19, penketuką Jums parengėme. Daugiau naudingų patarimų apie nuotolinį darbą rasite mūsų straipsnyje „Kaip produktyviai dirbti iš namų“.

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos

„Microsoft 365“

„Microsoft Teams“

„Zoom“

Kaip produktyviai dirbti iš namų

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiDarbo dienos / renginiaiJaunimas
Susijusios skiltys
Pagalba ir aptarnavimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.