Põhisisu juurde
EURES
Artikkel21. august 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas koostada CV-d tööotsinguks pärast COVID-19 pandeemiat?

Kui maailm taastub COVID-19 pandeemiast, hakkavad tööandjad uute kandidaatide värbamisel otsima teatud oskusi. Järgmiseks tööotsinguks CV koostamisel tutvu meie viie olulise nõuandega, mis aitavad sul eristuda.

How to prepare your CV for a job search after COVID-19
EURES

Lisa mitmesuguseid digioskusi

Mida rohkem digioskusi sul on, seda parem! Kogu maailmas läksid ettevõtted peaaegu üleöö üle kaugtööle, et kaitsta oma töötajaid COVID-19 eest. Nad pidid tehnoloogiale tuginema rohkem kui kunagi varem ja pandeemia järel see tõenäoliselt ei muutu. Mida rohkem digioskusi sul on, seda tõenäolisemalt oled tööotsingul edukas. Tööandjad väärtustavad nii uute veebipõhiste vahendite kui ka traditsioonilise Microsoft 365 kasutamise kogemust. Veendu, et oskad oma ekraani jagada, ja tutvu populaarsete veebipõhiste koostöövahenditega, näiteks Microsoft Teams ja Zoom.

Rõhuta oma võimet olla paindlik

Pandeemia üleelamiseks pidid ettevõtted olema paindlikud. Nad võtsid uued tööviisid kasutusele väga lühikese aja jooksul. Mõned ettevõtted lõpetasid oma tavapäraste toodete tootmise ja hakkasid uuele nõudlusele vastamiseks tootma midagi muud, näiteks näomaske ja käte desinfitseerimise vahendeid. Nende paindlikkus võimaldas neil jätkata oma arvete tasumist. Et paljud ettevõtted on ise pidanud muutuma, otsivad nad inimesi, kes suudavad vajaduse korral nendega koos kohaneda. Nad vajavad inimesi, kes suudavad õppida uusi oskusi, ületada takistusi ja võtta omaks erinevaid töökeskkondi.

Ole suhtlemisvalmis

Kaugtöö muutumisega populaarsemaks jääb näost-näkku suhtlemine harvemaks. Hea suhtlemisoskus annab paindlikumaks töötamiseks on rohkem võimalusi. Oluline on tõendada head suhtlemisoskust kandideerimise igas etapis, alustades oma CV-st. Oma oskused ja omadused tuleks esitada selgel ja ametlikul viisil. CV on ideaalne koht oma suhtlusmeetodite, sealhulgas veebivahendite loetlemiseks. Kui sul on veebisuhtlusvahendite kasutamise kogemusi, lisa need kindlasti!

Ole emotsionaalselt intelligentne

Kaugtöö osakaalu suurenemisega on emotsionaalne intelligentsus muutunud veel tähtsamaks. Kontorist ja kolleegidest eemal viibides pead suutma oma emotsioone hallata ja ennast (ja mõnikord ka teisi) motiveerida. On suureks plussiks, kui näitad, et suudad kaugtööd tehes tõhusalt suhelda ja oma töörühma toetada.

Tõesta, et suudad kriitiliselt mõelda

COVID-19 pandeemia on meile õpetanud, et kriitiline mõtlemine on äärmiselt oluline oskus. Ebakindlatel aegadel on kriitilised mõtlejad osutunud väärtuslikeks töötajateks, sest nad leiavad lahendusi ootamatutele probleemidele. Isegi ettenägematutes olukordades on oluline mitte paanikasse sattuda ja teha ratsionaalseid otsuseid.

Need olid meie viis olulist nõuannet CV koostamiseks tööotsinguks pärast COVID-19 pandeemiat. Kaugtöötamise kohta leiad kasulikke nõuandeid ka meie artiklist „Kuidas olla kodus töötades tootlik“.

Koostatud koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid

Microsoft 365

Microsoft Teams

Zoom

Kuidas olla kodus töötades tootlik

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

Teemad
Nõuanded ja soovitusedTööpäevad/üritusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Abiteave ja kasutajatugi
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.