Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva21. srpna 2020Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Jak připravit životopis za účelem získání zaměstnání po pandemii COVID-19

V době, kdy se svět zotavuje z pandemie COVID-19, budou zaměstnavatelé při přijímání nových uchazečů hledat specifické dovednosti. Při vypracovávání vašeho životopisu za účelem získání zaměstnání si přečtěte našich pět hlavních tipů, které vám pomohou vyniknout.

How to prepare your CV for a job search after COVID-19
EURES

Uveďte rozmanité digitální dovednosti

Čím více digitálních dovedností máte, tím lépe! Podniky po celém světě přešly téměř ze dne na den k práci z domova, aby své zaměstnance chránily před onemocněním COVID-19. Více než kdy dříve se spoléhaly na technologie a neočekává se, že by se to po pandemii mělo změnit. Čím více digitálních dovedností máte, tím vyšší je pravděpodobnost, že při hledání zaměstnání uspějete. Zaměstnavatelé ocení zkušenosti s novými on-line nástroji i s tradičním balíčkem Microsoft 365. Ujistěte se, že víte, jak sdílet obrazovku, a seznamte se s oblíbenými nástroji on-line spolupráce, jako je Microsoft Teams a Zoom.

Vyzdvihněte svou flexibilitu

Aby podniky přežily pandemii, musely být flexibilní. Během velmi krátké doby zavedly nové způsoby práce. Některé podniky přestaly vyrábět své běžné výrobky a začaly vyrábět něco jiného, aby uspokojily nové potřeby, jako jsou roušky a dezinfekce rukou. Jejich flexibilita jim umožnila i nadále platit účty. Jelikož se mnoho podniků muselo proměnit, budou hledat osoby, které se v případě potřeby dokážou přizpůsobit. Podniky potřebují lidi, kteří se dokáží naučit novým dovednostem, překonávat výzvy a osvojit si různá pracovní prostředí.

Prokažte, že máte dobré komunikační dovednosti

Osobní komunikace se s rostoucí oblibou práce z domova stává méně běžnou. Z důvodu většího počtu příležitostí k flexibilní práci jsou nezbytné dobré komunikační dovednosti. Je důležité prokázat dobře rozvinuté komunikační dovednosti ve všech fázích postupu podávání přihlášky, počínaje životopisem. Své dovednosti a přednosti byste měli představit jasným a formálním způsobem. Váš životopis je vhodným místem k uvedení všech způsobů, které při komunikaci používáte, včetně on-line nástrojů. Máte-li zkušenosti s používáním nástrojů pro on-line komunikaci, nezapomeňte je uvést!

Projevte emoční inteligenci

S rozšířením práce z domova nabývá na významu emoční inteligence. Pokud jste mimo kancelář a daleko od svých kolegů, musíte ovládat své emoce a motivovat se (a někdy motivovat i druhé). Jestliže prokážete, že při práci z domova umíte navazovat vztahy a podporovat tým, je to velké plus!

Dokažte, že umíte kriticky myslet

Pandemie COVID-19 nás naučila, že kritické myšlení představuje klíčovou dovednost. V této nejisté době se ukázalo, že osoby schopné kritického myšlení jsou cennými zaměstnanci při hledání řešení neočekávaných výzev. I v neplánovaných situacích je důležité nepanikařit a přijímat racionální rozhodnutí.

To bylo našich pět hlavních tipů pro vypracování životopisu za účelem získání zaměstnání po pandemii COVID-19. Další užitečné tipy týkající se práce z domova naleznete v našem článku.Jak být produktivní, když pracujete z domova.

V rámci partnerství se sítí EURES, Evropským portálem pracovní mobility.

 

Související odkazy:

Microsoft 365

Microsoft Teams

Zoom

Jak být produktivní, když pracujete z domova

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Rady a tipyPracovní dny/událostiMládí
Související sekce
Pomoc a podpora
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.